Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Macskám meg tudja szokni a...

A Macskám meg tudja szokni a kutyusomat?

Figyelt kérdés

A macskám három éve van már nálunk, és most egy hete hoztunk egy tacskó keverék kutyát. Az első nap még nagyon nyávogott meg fújt rá, sőt még meg is akarta támadni persze mi lefogtuk.Most már annyira nem akar támadni csak ha a kutyus közel akar menni hozzá.A kutya persze játszani akar vele.Ő ezt játéknak veszi.Kérlek aki tud segítsen nekem, mert nem tudom mit csináljak már velük.

Előre is köszönöm.


2009. febr. 22. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Be kell mutatni őket.

Néhány jutalomfalat (jó nagy távolságban odaadva) sokat segíthet.

Vana macskának magaslati, kutyamentes helye?

2009. febr. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
igen,el fogják fogadni egymást.. sokat kell őket emberi felügyelet mellett egyre több időre egymás társaságába engedni és a végén sikerülni fog,nálunk is ez volt a helyzet. hajrá! itt a te türelmeden múlik az egész :-)
2009. febr. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az első válaszom a kérdésedre az igen. Szerencse, hogy a cica volt nálatok hamarabb, így előnyben van a kutyával szemben, akinek a közeledése a macska számára nagyon agresszív lehet. Gondolom, utánaolvastál már az összeszoktatásról. Annyi a lényeg, hogy a két állatfaj merőben más kommunikációt használ, és félreértik egymás jeleit. Egyébként különösen a tacskók elég "buzgók", mindig mozognak, mindenhol ott vannak, igazi mitugrászok.


Nekünk is tacskónk van, immáron két éve velünk lakik. Fél éve érkezett hozzánk a macskám, Fanni, akivel kezdettől fogva nem voltak jóban különösebben. Szerencsére nem bántják egymást, inkább csak játékosan harcolnak, bunyóznak, nem kímélve a környezetet. :) Úgy érzem, hogy a kutya az erejét próbálja fitogtatni a macskával szemben, hiszen nagyon sokszor csúnyán oda tud neki kapni. De azt tudnod kell, hogy ugyanez a kutya, ha rákiáltok, fülét-farkát húzza és már kotródik is. Igazi besza*i. Szerintem teljesen ellenfelet lát benne, lévén, hogy "ő volt itt előbb".


A Te esetedben úgy gondolom, hogy a cicád majd kezelésbe veszi a kutyust, és "betanulja" majd, hogyan közeledhet hozzá. A kutya van most alárendeltebb helyzetben, neki kell alkalmazkodnia - természetesen Nektek is, mindannyiótoknak az ő érdekében.


Gyakran hallani, hogy a kutya és a cica mint a barátok, úgy alszanak - esznek - játszanak. Lehet ilyen, kétségtelen. De akkor valószínűleg együtt kerültek a házhoz kölyökkorukban, vagy pedig olyan a személyiségük. Cica-és kutyafüggő. Remélem, Nálatok sem lesz semmi baj. :)


Csilla

2009. febr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én hozzátudtam szoktatni a macskámat a német juhász kutyámhoz, aki világ életébe nem szerette a cicákat.
2009. febr. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Itt elsősorban a kutyának kell megszokni azt,hogy ne mennyen oda hozzá és ne foglalkozzon a cicával!!!!És akkor a macska se fog foglalkozni vele!!!!!!!Nekem van egy berni pásztorom meg 6 macskám és van mikor 1ütt esznek!!!!Amúgy a kutya odamegy hozzájuk itt ott de csak megszagolja és kész a macska meg rá se hederit!!!!!!!
2009. febr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát igen csak itt úgy van, hogy a kutyusom mindenáron játszani akar a cicámmal. Hát és gondolhatjátok a mcskám nem akar...
2009. febr. 25. 18:06
 7/8 anonim ***** válasza:
a macska és a kutya legtöbbször azért nem jönnek ki egymással mert félreértik egymás testbeszédét mert a kutya könnyen morgásnak veszi a dorombolást a macska pedig azthiheti a kutya farkcsóválására hogy ideges és támadni készül ezért ha meglátják egymást a macska fújtani a kutya meg ugatni kezd rá de ha egyenlő félként bánsz velük és megmutatod nekik hogy kell egymást megérteni akkor minden rendben lessz. egy naponmég jo bar átok is lehetnek
2009. febr. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én két macska mellé vettem egy kölyökkutyát (mudi fajtájú). Fél évig csak enni jártak hozzánk, de ma már a kutya átengedi nekik a házát és ha hagynám, a kajáját is, ők meg szólnak neki, ha vacsora van. Én nem foglalkoztam a szoktatással, csak annyira, hogy rászóltam a kutyusra, ha üldözte őket.
2009. febr. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!