Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Durva macska szőrhullás....

Durva macska szőrhullás. Miért? (képpel)

Figyelt kérdés

Voltam már vele dokinál, adott neki két szurit, akkor javult, de most megint kezd durva lenni. Nem hiszem, hogy gombás, mert akkor már rajtam is jelentkeztek volna a tünetek. Az allergia is kizárt szerintem, mert semmiben nem változtak a körülmények itthon. Kint és bent is szokott lenni. Tudnátok valami sampont ajánlani? Elvinném orvoshoz újra, de egy vagyont kér el már csak azért is ha megsimogatja a szőrét, én meg elég csóró vagyok :S

Itt egy kép róla:

[link]


2011. márc. 18. 11:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A képet nem tudom megnyitni, mert nem vagyok, és nem is akarok regisztrált chat-es lenni. Egyébként attól még, hogy rajtad nem jelentkeznek gombás tünetek, a cicád lehet gombás. Sajnos ezt látatlanban nem lehet megállapítani, az orvos dolga lenne, hogy mintát vegyen a cica bőréből, és kitenyésztéssel megvizsgálja, mi a szőrhullás oka. Sampont és kezelési módot is csak akkor tudunk ajánlani, ha biztosan megállapításra kerül a szőrhullás oka, erre itt nem fogsz választ kapni.

Üdv,

egy cicatenyésztő

2011. márc. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Regisztrált chates vagyok, be is léptem, mégsem jön be a kép. Valamit elrontottál.
2011. márc. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

[link]

így?

2011. márc. 18. 12:35
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

te jó ég!!!:S:S Gomba, rüh, atka, bármi lehet...

ha nincs pénzed orvosra miért kell állat?

Ha te beteg lennél, és azt mondanák a szüleid, hogy nem viszünk el, mert nincs pénz hogy esne???

Akkor ne vidd el, aztán majd sírhatsz, hogy hagytad elpusztulni...

2011. márc. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
hát kösz, ezzel tényleg sokat segítesz..mikor befogadtuk a cicát akkor még rohadtul nem álltak úgy a dolgok hogy a következő hónapba árverezik el a házunkat..Anyámék már rég elaltatták volna, a két szuriért több mint 10ezrem benne van, de mivel még tanulok, és elfogyott az összes félretett pénzem olyan megoldást keresek, amit többször lehet alkalmazni ha megveszek pl. egy sampont. Én imádom a macskámat..
2011. márc. 18. 12:53
 6/18 tetris ***** válasza:

Én se tudom, hogy mi lehet a szőrhullás oka, de nálunk a kutyával volt hasonló. Semmi sem használt neki, csak a Béres csepp. Azt csöpögtettem neki májkrémes falatkákra, és attól rendbejött a szőre egy-két hónap alatt.

Esetleg az állatorvosnak meg lehetne mondani, hogy nem tudsz fizetni, mert éppen elfogyott a zsebpénzed, de szépen megkéred, hogy adjon kivételesen ingyen tanácsot, hogy mit tegyél a cicával. Ha nem túl pénzéhes az állatrovos, segíteni fog. Egy próbát mindenesetre megér.

2011. márc. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Elpusztulni nem fog... szerintem azért az egy kicsit túlzás!

A mi cicánknak is volt ( szerintem megint van ) hasonló baja. Mi is szúrit kaptunk rá, akkor elmúltak a tűnetek a szőre is kezdett visszanőni, majd megint elkezdett hullani. Nála bőrgyulladást állapított meg a doki.

Hol laksz helyileg? Mert a mi dokiknál van olyan lehetőség, hogy részletfizetés! Nagyon sokan járnak hozzá! De én csak akkor ajánlom neked őt, ha tényleg kifizeted a dokit, ha lesz elég zsebpénzed, mert egy idő után behajtja az árát!

NEkem is volt, hogy nem volt pénzem és 2 hónap múlva mentünk vissza fizetni. És nem csinált belőle ügyet... Vannak még rendes orvosok is, nem csak pénzéhes diplomás majmok...

2011. márc. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Kiskunhalason lakunk, Szegeden tanulok, de Kecskemétre is szoktam járni a barátom miatt.
2011. márc. 18. 15:08
 9/18 anonim ***** válasza:

Pont ott vettem a cicámat(Kiskunhalason)! De mi Pest mellett vagyunk :( Így sajna nem tudok segíteni... De remélem jobban lesz a cicád!

Sok szerencsét!

2011. márc. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én tudom ajánlani a kifejezetten macskáknak való béres cseppet. 2000-3000ft körül mozog az ára.
2011. márc. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!