Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Féreghajtást hogyan?

Féreghajtást hogyan?

Figyelt kérdés
Befogadtunk nemrég egy 8 hónap körüli cicát, akiről kiderült, hogy nagyon férges. Az ürülékében is volt és hányt is férget. Állatorvoshoz csak jövő héten tudjuk elvinni, viszont van egy állatpatika a közelben, ahol be tudnánk szerezni féreghajtót. Hányszor kell adni egy ennyi idős cicának, aki valószínűleg sose volt féregtelenítve? Hetente, mint a kiscicáknak, vagy kéthetente? Addig kell adni amíg férgek vannak az ürülékében? Ezt az állatpatikában majd meg tudják mondani? Esetleg van olyan féreghajtó, amit ajánlotok?
2011. márc. 21. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A féreghajtót tabletta formájában fogják nektek adni, 8hónapos cicának már lehet adni 1 egész tablettát, de ha nagyon levan fogyva akkor inkább csak felet kapjon, mert egy tabletta 4kg-os cicának adható, persze ha 3 kg attól még megkaphatja az egészet. A patikában több fajtát is fognak ajánlani, mond el ott hogy eléggé férges a cica, ők tudni fogják hogy mit adjanak. Mivel nyilvánvaló hogy férges, ezért nem lesz elég egyszeri féreghajtás, meg kell ismételni, de ezt a gyógyszertáras megtudja majd mondani hogy abból az adott gyógyszerből amit ad neked, mennyi idő múlva lehet újra adni a cicának.

Tipp: Ne keverd neki az ételébe, mert a macska megérzi a gyógyszert és nem biztos hogy megeszi a kajcsiját, az én macskáim ilyenek. Így fecskendőbe szoktam felszívni az összetört és kicsit megvizezett gyógyszert, így könnyen bejuttatom a szájába, minél hátrébb rakod a szájában a fecskendőt, annál nagyobb a valószínűsége hogy nem nyálazza ki.

A patikában tényleg fognak segíteni.

2011. márc. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Addig kell féregteleníteni, amíg nem lesz tiszta a kakija, csak azt nemtudom, hogy hetente vagy kéthetente, ezt kérdezd meg a patikába.

2011. márc. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyátalán kiadják a féreghajtót (elvileg vényköteles), akkor sem szabad a testtömegének megfelelő max dózist adni először, mert ilyen sok féregnél ha mindet egyszerre nyírjátok ki a felszabaduló toxinoktól még rossazbbul lesz a cica. Amúgy egy hét eleteltével meg lehet ismételni, akkor már a teljes adaggal és szerintem utána mégegyszer két hét múlva. A bélsarat pedig mindig össze kell gyűjteni (az első alkalom után minden nap, a második után csak az első 3 napot kell), és utána vagy elégetni, vagy 2 ásónyom mélyre el kell ásni!

De azért az első féladag után vigyétek el állatorvoshoz. Különben meg van Vitaminthe paszta, azt könnyű beadni neki,

2011. márc. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

A cica amúgy egyáltalán nincs lefogyva, sőt, nagyon szép, és jó súlyban van.

Arra oda fogok figyelni, hogy elsőre csak fél adagot adjak, köszönöm! Kifaggatom a patikusokat is a dologról.

Elégetni miért kell a székletet? Zacskózni és kidobni nem elég?

2011. márc. 21. 17:55
 5/5 david222 válasza:
Én nem veszek neki féreghajtot... Én inkább adok neki egy tál tejet de ellöte egy fok hagymát öszevágok belerakom a tejébe és megisza fokhagymával együt. Nekem be vált!
2011. ápr. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!