Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire veszélyes egy lány...

Mennyire veszélyes egy lány macska ivartalanítása? És kb. mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2009. febr. 23. 18:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Szia,az altatás miatt van kis kockázata. Nekem ezt mondta a doki. 14ezer volt 2 éve. Szerencsére semmi probléma nem volt a cicámnál. Ha egészséges a cicád nem kell aggódni. Bár végig idegeskedtem a műtétet.
2009. febr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszööm szépen. Egyenlőre hanyagolnunk kell a műtétet mert terhes megint :S
2009. febr. 23. 19:09
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

Úristen! Ki műtötte a macskádat 14 ezerért?? Atyavilág!

Kérdezőnek: semmi baja nem lesz a cicának, ha terhesen műtik. Igaz, nem szép dolog, de még mindig jobb, mint még több kiscicát világra hozatni nálunk, ahol több millió kóbor macska van az utcákon. Ki tudja milyen gazdát sikerülne nekik találni, stb. stb.

Nekem volt egy aranyos fekete cicám, azt hittük róla, hogy csak meghízott a szülés után. Annyira dagadt volt, hogy már gyanús lett és elvittük megvizsgáltatni. HÉT cica volt benne és kénytelenek voltunk elvetetni őket, mert annyit sajnos nem tudtunk volna nevelni. :( Az előző kölykei is csak öt hónaposak voltak.

2009. febr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Nem veszélyes, ez rutinműtétnek számít, és mindenképp ajánlatos, ha nem tenyészteni akarjátok a cicát. Az ára kb. 10 ezer.
2009. febr. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteket
2009. febr. 23. 20:05
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A mienknek a petefészkét vették ki, 13.000 volt, de ebben a gyógyszerek, fájdalomcsillapító, antibiotikum, varratszedés is benne volt. Ha terhesen műtik az lehet többe kerül, mert ott a méhet is eltávolítják. A régi cicáinkat úgy kellett ivartalanítani.
2009. febr. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mi még megvárjuk, hogy megszülessenek a kicsik és csak utána műtjük meg. Lehet, hogy lehet terhesen is műteni, de én azt tuti nem bírnám ki, hogy megölik a kicsiket. Meg többe is kerül ugye.
2009. febr. 23. 20:20
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! Az én cicámnak 7 hónaposan volt a műtétje,csak a petefészkeit vették ki,10 ezer forintot fizettem,utána 10 napig gallérban szaladgált,és leszedte a kötést,de hát Ő ilyen kis ügyes "fajta":)Sok sikert!
2009. febr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én 2 hete ivartalanitattam a cicámat 11000 Ft-ba került.

Nekem jól tűrte a műtétet.

2009. febr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Szia!

A mi cicalányunk 9 hónaposan lett ivartalanítva (3 hete). Nekem az állatkórházban, Egerben azt mondták, hogy 7 hónapos kortól lehet ivartalanítani, és felvilágosítottak, hogy ez rutinműtétnek számít, de komplikációk ritkán előfordulhatnak. Altatásban történik a műtét, a mi Szofinknak még cisztája is volt, így azt is eltávolították neki, ha nem szánjuk rá magunkat, akkor később hormonzavaros lett volna a macska az állatorvos szerint. Az ivartalanítás 8.000.- Ft-ba került. Harmadmapra már evett rendesen és nagyon szépen gyógyult a varrat is. Kb. 10-12 nap után teljesen visszanyerte régi önmagát, értem ezalatt az összes jó és rossz tulajdonságait, virgonckodását valamint jókedvét. Információim szerint ha vemhes az állat akkor is el lehet végezni a műtétet. Remélem tudtam segíteni a döntésed meghozatalában, én nem bántam meg.

Üdv. Erika

2009. márc. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!