Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámtól nem tudok aludni,...

A macskámtól nem tudok aludni, már több hónapja. Hajnalban nyávog, unatkozik. Mit csináljak? Kialvatlanságot már nem bírom idegileg!

Figyelt kérdés

Ma is kimentem wc-re 3 után kb. Macska folyton nyekergett, nyávogott, a falat már lekaparta a sarkoknál, nem az én lakásom, azért baj ez. Most is nyávog, idegesít már nagyon. Hajnalban, mikor aludnék, kinek van kedve játszogatni a macskával. Ivartalanított, majdnem 1 éves lány. Ilyen hülye viselkedéssel még nem találkoztam, pedig már volt sok macskám. Udvarra nem tudom kiengedni, mert pár hét múlva eltenné láb alól a szomszéd, mint az előzőt. Most is a falra ugrott fel és kaparja le...

Kicsi garzonban lakom, nincs hova bezárnom sem, mert a hangja akkor is kihallatszik mindenhonnan. Másik macskát nem szeretnék mellé, anyagi okokból. Kettő sok lenne már, ennek meg meg tudom venni a minőségi tápot. Mit csináljak, hogy tudjak aludni tőle? Tömjem magam altatóval?!


2011. márc. 22. 05:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

[link]


A nyávogásra nem tudok mit mondani, de a falat nem fogja kaparni ha csinálsz neki ilyet. Házilag is meg tudod csinálni. Ez egy darab vastag fa, körültekerve vastag kötéllel (olyan mint a hajókötél). Ezen fogja koptatni a körmét.

2011. márc. 22. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 szilvo79 ***** válasza:
100%
Sziámi macska?ha igen,sajnos nincs mit tenned!nekünk 2 volt,6 évig csinálták!alkatilag jellemző rájuk,nem tudsz vele mit kezdeni.ha nem az,akkor nem tudom miért van.állatorvostól kérj tanácsot!ki ne engedd,mert szomszéd kicsinálja!
2011. márc. 22. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
ha én több hónapja nem tudnék tőle aludni,hát kivágnám mint macskát sz*rni....
2011. márc. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A miénk is reggel 7kor kelt hétvégente. kinyitom az ajtót bebújik mellénk dorombol és kész, szeretetre vágyik, ennyi.

Egyébként a mi cicánk is nyávog ha wc-re megyek mert akar jönni a vízzel játszani:) én szoktattam rá, nem bánthatom.

De a macskakaparó sosem árt szerezz be egyet.

2011. márc. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is ezt csinálta, nálunk az lett a megoldás, hogy bevittem magam mellé az ágyba. Azóta már eleve este jön és nagyon ritka, hogy hallatná a hangját az éjszaka folyamán.
2011. márc. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

[link]


Az enyém is csinálja, mentett cica, nem ismerem az előéletét ( de gyanítom, ezért dobták ki ). Pár hétig szenvedtem, de most kipróbálok egy dolgot, mert a zéró tolerancia nem működött: mikor elkezd szirénázni hajnalban, levadászom és párat az orrára koppintok "nem szabad nyávogni, hagyd abba" szigorú hangú felszólítással. Apránként kezd működni a dolog, mert van, hogy csak erőteljesen rá kell szólni "csitt" és megnyugszik. Nálunk van még egy cica, de az olyankor alszik valahol a szekrény mélyén, nemigen indul játszani.

2011. márc. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi! Kaparást unalmában csinálja. Felugrik a falra és végigcsúszik rajta. Tegnap a laptopomat törte össze majdnem, de egy dolgot összetört, ma vehettem másikat, akkor is éppen ugrált és lehúzta a terítővel az egész cuccost...
2011. márc. 23. 17:04
 8/16 A kérdező kommentje:
Hiába szólok rá, nyávog tovább. Szoktam hirtelen zajt csapni, de akkor megijed, arrébb fut és folytatja. Ha tudja, hogy ébren vagyok éjjel, rázendít. Amikor megjövök a munkából, akkor elkezdi és ilyenkor egy kicsit abbahagyja, hajnalban elkezdi. El se tudnék késni a munkából, mert meghallja az ébresztőmet és nyekereg.
2011. márc. 24. 19:45
 9/16 anonim ***** válasza:
De amúgy szoktál vele játszani? Mert ha nem akkor ne csodálkozz! Este mielőtt lefekszel, játssz vele fél-1 órát, akkor lehet lenyugszik majd.
2011. márc. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ma volt kint a levegőn, nem régen bekajált és most döglik, alszik. Előbb vágtam neki karmot, hogy a fal épen maradjon.
2011. márc. 24. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!