Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adhatok a macskának nyers...

Adhatok a macskának nyers csirke húst?

Figyelt kérdés
Sokan mondják hogy jót tesz a cicának ha hússal etetjük és a csirkét adhatjuk nyersen is. Van itthon egy kis csirke farhát, azt odaadhatom neki?
2011. márc. 24. 18:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
naná :P
2011. márc. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy adhatsz.

Az elkapott egeret, vagy kismadarat sem süti/főzi meg neki senki. ;)

2011. márc. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Kicsit a csontok miatt aggódom, mert azt olvastam a csirkecsont szilánkosan törik ami felsértheti a beleit. Habár ezt inkább a csöves csontokra írták (láb, mellcsont). Ráadásul a farhátat klopfolóval össze is törném kicsit.
2011. márc. 24. 18:26
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Aha csak nyers disznhúst ne adj neki.
2011. márc. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%

Hasmenést okozhat neki a nyers csirkehús, ezért én javasolni szoktam, hogy párolják meg a gazdik, de legalábbis pár percre tegyék be a mikróba. A csirkehús nem teljesen friss, nem úgy, mint az egér, amit megfog. Így sajnos simán kaphat tőle szalmonellát, amitől hányhat, mehet a hasa.

A csontot semmiképpen nem javaslom, mert valóban szilánkosan törik, és bajokat okozhat. Csirkecsontot még a kutyáknak sem ajánlatos adni, nemhogy cicáknak.

Üdv,

egy cicatenyésztő

2011. márc. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

Mi mikor csirkét vágunk, vagy nyulat nyúzunk, a belsőségeket, azaz a beleket is megkapja a macska. Semmi baja nincs tőle.

A biztonság kedvéért én fél évente adok neki féregtelenítőt. (A nyers húsban könnyen elszaporodhatnak a bélférgek.)

2011. márc. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

ÜberLOL, Leiah lehet, hogy tenyésztő, de hogy nyershúst még nem etetett, az biztos.

Hasmenés: Én 3/4 éve etetem nyerssel, és attól a pillanattól kezdve, hogy ezt adom, sohasem volt hasmenéses. Azelőtt sűrűn.

Csont: nyersen nyugodtan adhatod, csak a főtt csont veszélyes.

Szalmonella: rád veszélyesebb, mint a macskára, mert húsevőként az ő bélrendszere elég jól alkalmazkodott az ilyen baktériumokhoz.


Amit viszont Leiah nem említett, az a féregesedés veszélye. Emiatt néhány napos mélyfagyasztás nélkül valószínűleg inkább nem adnám oda a macskámnak azt a farhátat. Bár a férgesedés nem nagy probléma, mert így is/úgyis féreghajtózni kell időnként, de azért jobb szeretem, ha két féreghajtás között is "tiszta".

2011. márc. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ja, Leiah mikrós sterilizálós ötlete: a mikró nemcsak a baktériumokat öli meg, hanem a vitaminok és aminosavak nagy részét is, ezért utána már veheted úgy, hogy nem nyerset etetsz.


A mikrózás a csontok állagát is megváltoztathatja, tényleg veszélyessé téve annak a farhátnak a megetetését.

2011. márc. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Pár hete én is átálltam nyershús etetésre. Pulykaapróhúst veszek, kiporciózom, mélyhűtő és két hétig nincs gondom. Azóta alig van székletük, ez is bizonyítja, hogy a konzervek nagy része tele van adalékanyaggal, ami emésztetlenül távozik. Hasmenést még nem tapasztaltam. És ezt maradéktalanul megeszik, míg a konzervek egy részét mindig ki kellett dobni, nem ették meg.
2011. márc. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

21:51: Szia! A pulykahúst én is adom néha. Imádom, mert egy álom szeleteni a többi húshoz képest, és a macskám is szereti. (Szemben a gyári csirkével, amire csak a fejét rázza.)

De ugye te se csak színhúst adsz neki, hanem csontot, és egy kis belsőséget is?

2011. márc. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!