Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A házi cica is betanítható a...

A házi cica is betanítható a pórázon sétálásra?

Figyelt kérdés
Nemsokára kiscicák születnek és meg szeretnék tartani egyet, de úgy, hogy benti cica maradjon. Kiivartalanítanám és minden nap elvinném pórázon sétálni. ( Tehát nem engedném ki egyedül az udvarra, csak ha ott vagyok vele. ) A házi cicával meg lehet ezt csinálni vagy neki szüksége van a szabadságra? És pórázon tud sétálni vagy ha így akarom tartani a cicám, akkor inkább vegyek egy fajtisztát ?
2011. márc. 24. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Meg lehet vele szoktatni a pórázt. :) viszont arra számíts, hogy egy macskának van mikor nagyobb a mozgásigénye mint 1 kutyának. Viszont olyan is van, ami tipikus lusta macska.
2011. márc. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én cicám is sétál hámmal. :)
2011. márc. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kifejezetten fajtafüggő ez szerintem. Inkább macskaegyéniség függő. Van amelyiket meg lehet tanítani sétálni, van amelyiket nem.

De ha már sétál veled, és azt hiszed, hogy már minden rendben van, sőt, már a kutyákkal is összebarátkozott, még akkor is az egyik pillanatról a másikra beüthet a katasztrófa.

Úgy megrémülhet például egy kutyától, hogy a póráz végén egy eszeveszett macskát találsz, amelyiket az sem érdekli, ha megfojtja, vagy nyakát töri a hám, csak rohanhasson el. Ha ilyenkor kézbe vennéd, hogy lenyugtasd, szinte önkívületben miszlikbe karmolja a kezed.

Szóval, csak óvatosan a sétáltatással. Mindig csak kutyamentes helyen, mert lehet, hogy 19 kutyától nem ilyed meg, de a 20.-tól pánikol, és akkor aztán olyan, mintha megveszett volna.

2011. márc. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ez nagyon alkatfüggö mi megprobáltuk de amig rajta volt ( rátenni sem nagyon akaródzott elsőre) meg sem mozdult ugyhogy nem gyötörtük szegényt újabb kisérlettel. Kölyökorban probálkozók sokkal nagyobb sikerrel járnak!
2011. márc. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A mienk szereti ha leviszem pórázon, de vagy arra megyünk amerre ő akarja, vagy leül. Szóval nem minden cicát könnyű pórázon sétáltatni.
2011. márc. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem de akkor szerintetek érdemes megpróbálni házi cicával?

Tehát, ha úgy tanítom és nevelem, akkor belőle is lehet simán pórázon sétáló cica ?

2011. márc. 25. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!