Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mire szàmìthatok?...

Mire szàmìthatok? Elmesélitek?

Figyelt kérdés
Most visszûk a cicut ivartalanìtani, tegnap volt 1 éves... Kicsit félek, van egy-két nyugtatò szavad, tôrténeted????
2011. márc. 28. 07:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én cicámat 2 éves korában ivartalanítottuk... Nyugodj meg, nem lesz semmi baj. :)

Egyébként elég esetlenek, amikor a műtét után ébredeznek az altatásból, biztosíts neki nyugodt, meleg helyet a szoba egyik sarkában. Legyél mellette, hogy érezze, törődnek vele.

Ha nem ijedsz meg, olvasd tovább:

-nekünk a cicánk most 5 és fél éves, makkegészséges, de a műtét után nem tudott pisilni, mert.... fúú már nem emlékszem, és ez a sok pisi felgyülemlett a húgyhólyagjában, és egy dudor keletkezett az oldalán. Azt hittük hogy daganat :( Elvittük dokihoz, megnyomta a hasát a megfelelő helyen, és a cica rögtön tudott pisilni :) Aztán egy ideig gyógytáppal etettük,... Aztg mondták, hogy ez elég gyakori nőstény macskáknál, de semmi szövődménye, és egyszerűen lehet rajta segíteni. :)

Sok sikert!!! :)

2011. márc. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szia! :)

Mi fél évesen ivartalanítattuk a lány cicánkat. A doki ajánlotta. Mikor hazahoztuk olyan kis tehetetlen volt. A szemét bekenték, hogy ne száradjon ki, emiatt nem igazán látott. De ő menni akart. Kétszer hányt. Utána "rendbe" jött. Persze nem bírta ki, hogy ne ugráljon, mászkáljon :) A doki azt mondta, hogy 24órán keresztül még hatni fog az érzéstelenítő. Hát estére szinte teljesen kiürült belőle. Emiatt nem is igazán bírt lefeküdni ugye. Raktam mellé párnát, hogy valami puhának neki dőlhessen. Nem nagyon jött be. Végül olyan éjfél tájban szó szerint összeesett a Drágám, és egészen délelőttig húzta a lóbőrt. :) Amúgy minden jól ment. Az érzéstelenítő azért hatott kevesebb ideig, mert sokat mozgott és úgy gyorsabb lehetett az anyagcsere. Szerintem. :)

Nem kell aggódni, ha tudod, hogy jó a doki, akkor minden a legnagyobb rendbe megy. :) Annak idején mi is végig hallgattuk a rémtörténeteket. Bár a mi városunkba van is egy ilyen állatorvos, aki nem véletlenül került rossz hírbe.

A b. nőmnek fiú cicája van, és nála is rendbe ment minden. :)

Jó Egészséget és sok cicás éveket kívánok! :)

2011. márc. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi eddig négy cicával estünk át az ivartalaníttatáson ("elszórtan", a négy műtét ugyanis 16 év alatt történt), három 6 hónapos volt, egy 1 éves, amikor sor került a műtétre, és semmi gond nem volt, mind jól viselte, és hamar fel is ébbredtek az altatásból. A négyből csak egy cica volt fiú - ő ébredt fel leghamarabb, mivel ugye a fiú cicák ivartalaníttatása kevésbé nagy műtét, mint a lányoké.

Egyébként műtét után - főleg a lánymacskákat - legalább egy hétig bent célszerű tartani, mert a hasukon lévő seb miatt megváltozik kicsit a térérzékelésük, és elvéthetik az ugrásokat, ami gond lehet, ha pl. kutya elől kell elfutniuk. Ezt a legutolsó ivartalaníttatásnál (ami fél éve volt) mondta az állatorvos, és mi is azt tapasztaltuk, hogy itthon a lépcsőkön kicsit bizonytalan volt a mozgásuk - biztosan a seb is húzódott. Persze egy hétnél hamarabb magárukra találtak mind, de ha jól rémlik, kivártuk ezt az időt idebent a házban.

A lényeg, hogy közvetlenül a műtét után mindenképpen biztonságos helyen legyen a cica, mert össze-vissza dülöngél, és amilyen bizonytalan a mozgása, olyan elszántan megy :-) , utána pedig egy ideig ne engedd ki, ha lehetséges.

2011. márc. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mikor magához tér és elindul, figyeld, merre megy. Lehet, hogy WC-znie kell. Én állandóan visszaraktam a puha fekhelyére szegényt, végül persze bepisilt :)))
2011. márc. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
lenne ehhez kapcsolódóan nekem is egy kérdésem: ivartalanítás után a lánymacska bele mehet az alomba? úgy értem,h. az alom, ha esetleg beleér a sebbe, akkor nem okoz problémát? illetve ehet utána rögtön? ( már ha akar). és az fontos h igyon?
2011. márc. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Az az egyik legfontosabb, hogy igyon, mert altatásnál kiszáradnak a nyálkahártyák. Lány cicánál (legalábbis nálunk) a doki bekente valami ezüst cucc, ami megvédi a sebet. :)

2.

2011. márc. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ma 18:39: nyugodtan belemehet, mert befedik a sebet az orvosnál. Az enyémnek olyan papírszerű valami volt a seben, ami pár nap múlva leesett. Egyébként sem ér bele a seb az alomba, mert a hasat vágják fel.
2011. márc. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!