Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskaeledelt adjak neki?

Milyen macskaeledelt adjak neki?

Figyelt kérdés

olvastam itt,h. az olcsóbbak nagyon rossz minőségűek, alig van bennük hús. szeretnék neki vmi jobbat adni, de nem túl drágát, apukám sajnos nem lenne hajlandó kifizetni sokszoros árát az eddigi macskakajának.

mi lenne a jó, kompromisszumost megoldás?


2011. márc. 28. 18:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

néha lehet neki adni tescopárizsit is. :)

nállunk egy sima meg egy maine coon is elvan vele. :)

2011. márc. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

szokott ő kapni néha pulykapárizsit is :D

jó tudom, elvan a száraztáppal, meg az olcsóbb konzervvel is, de azért időnként adnék neki minőségibbet is :)

2011. márc. 28. 18:49
 3/14 anonim ***** válasza:

Sajnos az igazán jó minőségű állateledelnek igen borsos ára van.

Én a macskáimnak a Rossmann-os macskakaját szoktam venni, a neve Winston 159,-Ft a 400 g-os konzerv. Van 100 g-os alutasakos, és alutálcás is, 99-159,-Ft áron. Az enyémek szeretik, talán nem is annyira rossz minőségű, én középkategóriásnak gondolom.

Van benne taurin, ami a hasonló áru, más saját márkás termékekből hiányzik. Ez a macska látásának jó.

Esetleg házi koszt, de ebben az esetben konzultálj állatorvossal, hogy miből mennyit adj a macsnak, nehogy veseköve legyen a sok fehérjétől, vagy bármilyen más hiány-,vagy túl betegsége.

2011. márc. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk nálunk 1 éves a cica, és inkább szárazat eszik, de nem rég a Fressnapfban voltam, és vettem neki egy Multifit nevű alutasakos tápot. 1500 körül van a 12 db-os. Ő naponta egyet eszik, és nagyon ízlik neki. Csak ajánlani tudom.
2011. márc. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én ezt sosem fogom megérteni. Annyi a titka a minőségi kajának, hogy nagy kiszerelésben kell venni. Egy átlag macska 3 kilós, amiből napi 45 gramm az adagja, ha már felnőtt.


Egy 7 kg-os Orijen (aminél drágábbat keresve se találsz) 12 ezer.


Így a macska etetése a legeslegjobb kajával is kijön napi 77 Ft-ból. Nem tudom azokból az alutasakos 4% húsosokból mennyi egy darab, de gondolom abból nem egy kell neki egy napra, tehát ha minden nap veszel neki egy sajátmárkás alutasakosat, akkor már drágábban eteted azt a macskát, mintha a legjobb szárazat kapná.


12 ezer forintból a macskád Orijent eszik 155 napig, tehát egy évben durván 30 ezerbe kerül ezzel etetni.

2011. márc. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

utolsó: igen ez érdekes...


vki írta a taurint. az tényleg jó nekik?? csak mert az az energiaitalokban szokott lenni, és nem hiszem,h. túl egészséges..

2011. márc. 28. 19:45
 7/14 anonim ***** válasza:
A macska szívműködéséhez elengedhetetlen a taurin, szóval nem káros nekik. De azt sosem fogom megérteni, miért akarja mindenki ilyen alutálcás szarokkal etetni a macskáját. Az ilyen konzervek nem jók semmire, mert minimális a tápanyagtartalmuk. A minőségi száraztápokban minden benne van ami kell, néha lehet adni mellé húst is, és meg van oldva az etetés.
2011. márc. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Valóban a jó minőségű száraztáp, hússal, belsőségekkel kiegészítve a legjobb, mi is ezzel etetünk elsősorban. De a mi macsekjaink imádják az alutasakost és az alutálkást ezért kapnak azt is, persze mértékkel. Csak azon tartani a macskát baromi egészségtelen. A taurin egyébként nem csak nem káros hanem elengedhetetlenül fontos a cica szervezetének, fontos hogy az eledel tartalmazzon elég taurint.

Kérdező! Jelenleg milyen táppal etetsz?

2011. márc. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Na tisztázzunk pár dolgot: a taurin nem "jó" a macskáknak, hanem ELENGEDHETETLEN. A hiánya szívelégtelenséget, látásromlást, sőt, vakságot okoz a macskáknál.

[link]


A "magas fehérjetartalom" illetve a sok hús nem okoz a macskáknál hugykövet (ellenben az embernél igen, mivel nekünk egészen másképp fest a húgykőképződés folyamata, de ez más téma) Épp ellenkezőleg, a macskák húgyköve lúgos környezetben képződik. Mivel a hús savasít, ezáltal minnél több húst tartalmaz az étrend, annál kevésbé valószínű hogy húgyköves legyen a macska.


"A húgykövek képzodéséhez a koképzo anyagok megfeleloen magas koncentrációján kívül szükség van a koképzodést támogató vizelet pH értékre.Az egészséges macskák vizeletében lévo struvit kristályok mennyisége egyenes arányban áll a vizelet pH értékével. Minél magasabb a pH érték, annál jobban képzodnek a struvit kristályok. A legjobban 7,0 illetve magasabb pH értéku vizeletben kristályosodnak. Amennyiben a pH érték süllyed, 6,6 alatt van, növekszik az oldódás. A vizelet növekedo savanyodása a struvit (MgNH4PO4) képzodését valószínutlenné teszi."


Tehát levonhatjuk az egyszerű következtetést, ami eddig is minden épeszű embernek nyilvánvaló kellett hogy legyen: a macska ragadozó állat, tehát húsban és fehérjében gazdag táplálékra van szüksége. A 4%-os hústartalom (amivel whiskas, kitekat, és társai rendelkeznek), ehez kismiska...

Kiegészítő eledelként egyébként szerintem semmi gond nincs a nedves tápokkal, gondolom a hülyének is egyértlemű hogy nem azzal kell jóllakatni a macskát.


Mint már előttem írták, ha nagy kiszerelést veszel egy prémiumtápból, vagy keresel egy olyan állateledel boltot ahol kimérten lehet vásárolni, akkor a macska napi adagja valóban 50-60-70 ft-ból kijön, ami minden, csak nem drága.

A lényeg a száraztápon van, mert az tartalmazza a megfelelő tápanyagokat koncentráltan. Ha ebből megkapja a napi előírt mennyiséget (a kiegészítő eledel miatt kicsit kevesebbet), akkor kiegészítésként macskaszalámitól kezdve a csirkefarhátig bármit adhatsz, nem az lesz a mérvadó (és nem is kell hogy annak legyen). Ez pusztán a változatosság kedvéért kell a macskának.


Amit száraztápból ajánlanék: Acana, Orijen, Royal Canin, Hill's

Ezeknél gagyibb, de a whiskasnál még mindig fényévekkel jobb a cat chow (nálunk pl ez van előttük nap közben)


Kiegészítésnek: főtt csirke(kicsontozva), marhatüdő, marhamáj, csirkemáj, csirkeszív, főtt hal (kiszálkázva), tejföl és egyébb savanyított tejtermékek, sajt, tojássárgája(fehérje nem), csemegekukorica/zöldborsó (bár nem sokra mennek velük, de nagyon szeretik)

Nálunk megy a coopos macskaszalámi is, néha egy-egy alus is lecsúszik, sőt, a whiskastól sincsenek eltiltva, bár én pénzt nem adok érte, de ha épp kaptunk barátoktól, hát megették. Azért a fenenagy egészséget se kell túlzásba vinni, a gyerekeimtől se sajnálok egy csokoládét, csak mert "nem egészséges". A lényeg hogy nem azzal kell jóllakni.


De amit mindenképpen ajánlanék: pár szakkönyvet a témában, mert a tudatlanság életveszélyes is lehet.

2011. márc. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, néha természetesen én is adok konzervet a cicáimnak, viszont itt szinte minden válaszadó kizárólag, vagy túlnyomórészt azzal eteti a macskáját. Arra mondtam, hogy hülyeség. :)
2011. márc. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!