Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskaeledelt adjak neki?

Milyen macskaeledelt adjak neki?

Figyelt kérdés

olvastam itt,h. az olcsóbbak nagyon rossz minőségűek, alig van bennük hús. szeretnék neki vmi jobbat adni, de nem túl drágát, apukám sajnos nem lenne hajlandó kifizetni sokszoros árát az eddigi macskakajának.

mi lenne a jó, kompromisszumost megoldás?


2011. márc. 28. 18:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
veszel prémium macskatápot nagy kiszerelésben!Egy 10kg-os zsák kb 10ezer forint és az iszonyatosan sokáig elég ha mellette adsz neki mást is,szerintem 10 hónapig simán!
2011. márc. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Minden tápfajtának megvan a maga előnye és hátránya.

A nedves tápok előnye, hogy pont a megfelelő (70%) körüli mértékben tartalmaznak vizet, tehát az alutasakos/konzerves macska sosincs enyhén kiszáradt állapotban, úgy mint egy száraztápos.

Hátránya meg az, hogy drágább, mert a víztartalmát is ki kell fizetned, nem kényszeríti rágásra a macskát (fogproblémák), és hogy (én legalábbis) jó minőségű, magas, valódi, nyers közeli hústartalmat csak száraztápban láttam, de abból is csak egy kettőben (viszont nem a legdrágábbakban).

2011. márc. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Dorothea88 válasza:

Azért annyival kiegészíteném az előttem szólót, hogy a macskának fogkövet okoz a konzerv, és nem konzervvel kell a macska folyadékpótlását bízósítani hanem friss vízzel.

És a hiedelmekkel ellentétbe tilos nekik tejet adni, maximum cicatejet ami laktózmentes, és azt is csak akkor, ha nagyon muszáj, mert fiatalabban lett elválasztva a kiscica.


A kérdezőnek ajánlom a Brit macskatápot, 8kg kerül belőle 8000 Ft-ba, és szerintem elég sokáig elvan vele a macska.

2013. szept. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elöttem szólókkal. Bár én a zöldségekkel vigyáznék, nyers formában nem szabad adni nekik csak jól átfőve!

Vannak már olyan nedves tápok, melyek magas arányban tartalmaznak húst! Igaz ezek nem olyan ismertek még nálunk, de kaphatóak akár itthon is, akár rendelni is tudsz zooplus, vagy zoofast oldalakon (magyar).

Pl a Bozita 93%-ban húsos nedvestáp

az Animonda 56%-ban

a Thrive 75%-ban

a Feringa 95%-ban!!

a Grau 72%-ban

a Cosma 35-40%ban és olcsó is

a Porta21 65%-ban

és ezek még csak nem is a legdrágábbak, és minőségiek is.

Tehát van!

2014. júl. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!