Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított nőstény cica...

Ivartalanított nőstény cica etetésével kapcsolatban kérnék tanácsot?

Figyelt kérdés

Nőstényeket is fenyegeti a húgykő? Kell nekik külön steril cat tápot adni, vagy egy 65%-os hústartalmú prémium táp megfelelő?


Hajlamosak hízásra a műtét után? Vissza kell fogni a kajájukat? Mert a miénknek mintha mostanában jobb lenne az étvágya, de most kb. 8 hónapos, és az etetési útmutató szerint is ilyenkor többet kell ennie.


2011. márc. 29. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Jobb lenne neki az ivartalanított cicáknak való táp. Igen, hajlamosak a meghízásra utána. De ez macskafüggő. Az biztos, hogy kicsit meg fog ereszkedni a hasa, és kiszélesedik a "válla".
2011. márc. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos a nőstényeket is fenyegeti a húgykő. Bár azt mondják, ritkább. Az én cicámnak sajnos az van. Jobban teszed, ha ivartalanított cicának való táppal eteteted őt is, ebből is már rengeteg féle van. Állatkereskedésben kimérten is lehet venni.


A kajáját én nem fogtam vissza, annyit eszik, amennyi jólesik neki. Egy picit hízott ivartalanítás óta, de ráfért mert előtte elég kis vékony volt. Szerintem adj neki ugyanannyi kaját, mint eddig, max. ha nagyon követeli a kaját, akkor adj neki többet.

2011. márc. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*eteted. Nem tudok írni. :D
2011. márc. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És ilyenje melyik márkának van? Ti melyiket etetitek? (Purina One-ból láttam ilyet, de annál tuti jobb az Acana) Egész életében minőségi kajával etettem, és én nagyon szeretem az Acanát. Azért gondoltam, hogy nem biztos, hogy kell neki steril cat kaja, mert az nincs az Acanának, márpedig azt megbízható márkának tartom.
2011. márc. 29. 15:25
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

És ha adnád tovább az Acana-t? Ha aztán hízna, kevesebbet adnál belőle.


Ha eddig ez jött be (szerintem méltán), akkor nem hiszem, hogy pont most kellene elkezdened tesztelgetni a macskádon, hogy melyik másik táp ízfokozója jön be neki pont a megfelelő mértékben...

2011. márc. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!