Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jogunk van-e dönteni egy...

Jogunk van-e dönteni egy állat további életéről?

Figyelt kérdés
Most egy órája ivartalanították két cicámat (egy fiú, egy lány) és nem tudom, hogy jót tettem-e vele, az állatorvos beszélt rá, én meg sík ideg vagyok, hogy Isten helyébe lépek, és döntök más élőlények további életéről.
2009. febr. 26. 19:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Döntöttél, bizony, mégpedig jól. A felelős állattartáshoz az is hozzá tartozik, hogy átgondoljuk az utódok sorsát. Ha nem lépsz Isten helyébe, akkor majd a helyébe lépnek a kínzó gyerekek, a patkányméreg, az autók...
2009. febr. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%
te nem vagy normális
2009. febr. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Megkédezhetem miért nem vagyok normális?
2009. febr. 26. 20:01
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Mit aggódsz?Én is ivartalanítottam a macskámat.Már rég nem élne ha nem így teszek állandóan állatorvoshoz hordtam előtte mert mindig érte vmi.Azóta semmi gondja.
2009. febr. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Nyugi, ne foglalkozz az ilyen válaszokkal.

Az nem baj, ha elgondolkodtat, mit tehetsz meg egy állattal, mit nem. Nagyon sokan nem teszik...


De jól, sőt remekül döntöttél: számold ki, hogy csak egy cicától hány kismacsek születhet pár év alatt. Hatványszámítás- az eredmény elborzasztó. Az állatok nagy részének, így a macsekoknak sem okoz örömöt a párosodás, és csak szenvednek, amikor beindulnak a hormomjaik.


Továbbá vannak ingyenes macskaivartalanítási akciók is, mert csak így lehet megelőzni, hogy elszaporodjanak a kóbor cicák, akikre nagyon szomorú jövő vár- ld az első válaszomat.

Jól döntöttél, nyugi! A döntés lehetőségét is Isten adta neked- gondolj erre, ha mélyen hívő vagy.

2009. febr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást!

Imádom a cicáimat ffi létemre.

2009. febr. 26. 20:15
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Jól döntöttél, gondolj arra, hogy Isten mindenható, tehát ha ez ellene lett volna, nem engedi.
2009. febr. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Az életüket hosszabbítottad meg ezzel a döntéseddel, és megóvtál sok-sok ártatlan cicát az utcárakerüléstől az autó gázolástól stb. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, jól döntöttél.
2009. febr. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Egy kicsit megnyugodtam. Amúgy a cicáim jól vannak :))
2009. febr. 28. 14:10
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
Semmi rosszat nem tettél. Az én macskám is ivartalanított. Rosszabb lenne elviselnem, hogy szenvednének a kicsinyei, minthogy meg sem születnek. Ez nem Isten helyébe lépés.
2009. márc. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!