Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaalommal szenvedek,...

Macskaalommal szenvedek, lehet, hogy valamit rosszul csinálok. Melyiket használjam?

Figyelt kérdés

Menhelyről örökbefogadtunk egy tündéri ivartalanított nöstény cicát.

Rendesen jár az alomra, a probléma az, hogy olvasom, hogy hetente cserélitek az almot, de én már mindent fajtájú és árú almot kipróbáltam és 2-3 nap után nagyon büdi.

Egy 10 kg-os zsák kb. 1 hétre elég.

Feltöltöm 7 cm vastagon a bilijét, szedegetem hűségesen a terméket belőle és mégis pár nap után szagosodik?

Hogyan csináljam és melyik almot használjam?


2011. ápr. 5. 12:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Én az Aldist használom. Nekem bejött.
2011. ápr. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Meddig elég Nektek 1 zsák?
2011. ápr. 5. 12:22
 3/29 anonim ***** válasza:
Azt szerintem 3 naponta nem árt kicserélni, macskának a vizelete főleg a büdös...
2011. ápr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom, milyen cicájuk van azoknak, akik csak hetente cserélnek almot... Nekem 2 cicám volt, egy nőstény és egy kandúr, mindkettő ivartalanított. Általában reggelre tele volt az alomtál, mire kiszedtem, addigra nem sok alom maradt benne, így folyamatosan töltöttem. Ki kellett kísérletezni, hogy melyik, amelyik tényleg csökkent a pisiszagon és nem is olyan drága. Én a Fressnapf-ból vettem a Cirmi nevűt, 5 kilós kiszerelésben, elég jó volt az ára és jól csomósodott is. 1 héttől biztosan tovább tartott, bár én kb. 5 cm magasságig töltöttem a tálat és próbáltam rögtön az "akció" után kiszedni a "csomagokat".
2011. ápr. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
kizárt, hogy egy hétig hagyni kell. a kakit meg a pisi részt minden nap(!) ki kell szedni, és utántölteni friss alommal. szörnyen ammóniaszagú lesz, ha ezt nem teszed meg. ezen kívül előbb-utóbb a macskának is elege lesz az elviselhetetlen ammóniagázból, és máshova fog csinálni.
2011. ápr. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

ja és a 10 kilónak nagyon sokáig elégnek kéne így lennie. nem kell hét centi magasan feltölteni, ez hülyeség.

előző voltam

2011. ápr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Mikor még alomra járt a macska, akkor mi a lidl-ben vettünk 10 kg-os azt hiszem 800ft.

Nekünk tökéletesen bevált, és elég sokáig elég volt. Én naponta kétszer takarítottam az almot, és ha már nagyon kevés volt benne, utánatöltöttem.

Minden nap ki kell szedni a termékeket, és akkor nem lesz büdi.

2011. ápr. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Eddig ilyeneket olvastam, hogy csak kikapkodják a cuccot és 1 zsák elég 1 hónapra mert addig csupán újra kell töltögetni.

Köszönöm a válaszokat, szívesen fogadok még jó tanácsokat.

Szép napot Mindenkinek!

2011. ápr. 5. 12:40
 9/29 anonim ***** válasza:

12:33 és 12:34


Magamból kiindulva szerintem a hetente cserélést nem úgy értik, hogy addig hozzá se nyúlnak. :)


Hanem hogy hetente cserélik ki teljesen... ettől még ha a cica belepisil, bele kakil, azt természetesen kiszedik.


Legalábbis én így csinálom.

Kakit mindig kiszedem azonnal, pisit meg egy nap egyszer vagy kétszer, ha már jól összecsomósodott, és hetente a teljes almot kicserélem.


Mi jól csomósodó multifitet használunk (van direkt NEM csomósodó nagyon hasonló csomagolásban, de nekünk az nagyon nem jött be).

[link]


Hozzáteszem rettentő kényes macskáink vannak (kettő), ha kicsit is büdös az alom már nem mennek bele, hanem megy a meglepi a fürdőszoba közepére. :)

2011. ápr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

A csomósodó alomnál az a jó, a vizeset is ki lehet szedni.

Ha árban nem számít, ,nekem volt illatosított . Biocat's. Jó volt.

2011. ápr. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!