Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lesz a cicám farkával?

Mi lesz a cicám farkával?

Figyelt kérdés
Pár napja elütötte az autó és a hátsó lábait és a farkát érte az ütés, lábát tudja használni viszont a farkát nem használja. Ha hozzáérek fáj neki. Lehet hogy még valamikor újra fogja használni? Ha nem és továbbra is fájdalmat okoz neki, akkor mit tehetünk? (sajnos anyagilag nem állunk úgy hogy komolyabb műtétet tudjunk kifizetni)
2011. ápr. 5. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Állatorvos mit mondott?
2011. ápr. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Először is nem ártana megmutatni egy állatorvosnak! Lehet még belső sérülést is szenvedett ezeken kívül, amibe bele is pusztulhat...nagy valószínűséggel eltört a csontja...magától összeforhat éppen, de nagyon szenvedhet, gondolj erre is...minden képen állatorvos!! Lehet olyan baja is amit nem mutat, az állatok nem tudják mindig kimutatni a fájdalmukat!
2011. ápr. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az én cicámnak tőbe eltört a farka, egy-két hétig fájlalta, de csak ha hozzáértem, aztán utána ugyan úgy állt neki csak kicsit görbébben.

Másik cicámnak a gerince sérült, az egyik hátsó lába nem mozog, vagyis lebénult, sztem a farka is, mert azt sem emeli, de nem fáj neki, ugyan olyan aranyos is.

Sok mindent nem tudsz csinálni.

2011. ápr. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
a mi cicánkal is ez volt,egyik lábát és a farkát ütötték el,aki elütötte még föl is dobta a kert elötti kis bokros részre,aznap még élt de másnap nem:Sremélem a te cicád szerencsésebb lesz
2011. ápr. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nézesd meg egy dokival még ma, lehet hogy belső vérzése van. A dki ugyis mondj ahogy komoly a baj vagy sem. Remélem "csak" eltört a farka és nincs más baja a cicának. De ne hagyjátok hogy majd meggyógyul, legalább lássa orvos és ugy már tudtok mérlegelni, egy fájdalomcsillapító szurit lehet kap a cica és az nagyon jól fog esni neki.
2011. ápr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A cicámnak ez volt a 2. alkalom hogy elütötték, először hívtunk hozzá dokit, de azt mondta, hogy hagyjuk, rendbe fog jönni. Most eleinte én is aggódtam, hogy pl belső vérzés vagy bármi lehet, de már jobban van, és eszik is rendesen, most is ide ült az ölembe, csak nagyon aggódom érte, félek hogy egész életében fájni fog neki...
2011. ápr. 5. 15:20
 7/11 anonim ***** válasza:
Keress egy olyan dokit, aki nem azt válaszolja, hogy hagyjad majd rendbe jön az elütött macskád! Lehet egy fájdalom csillapító is sokat segítene, na meg persze egy kivizsgálás először is..
2011. ápr. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
56%
nyugi semmi baja a mi cicánkat is elütötte majdnem leszakadt a lába de nem tudtuk elvinni orvoshoz és begyógyult semmi baja
2011. ápr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
olyan orvoshoz aki azt mondja hoyg majd elmúlik ne vidd mégegyszer mert az egy kontár állatkinzó...nézd a pisijét, kakiját nem e véres. finoman meg is tapogathatod a pociját. ha érzékeny valahol neki azt ugyis jelzi és akkor leeht belső sérülés. jól mozog nem huzza a lábát, akkor talán a lábával nincs gond. A farka vizsont biztos megésrült, az hogy ez egy komolyabb rándulás vagy törés ha sikerül nézd meg. huzd végig ovatosan a kezed a farkán ha komoly törés ficam van duzzanatot fogsz érzni.
2011. ápr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem régen volt egy macskám, akinek valami baja lett a farkának, nem tudom mi, egyszer csak úgy jött haza, hogy élettelenül lógott a farka. Néhány nap után sem javult, majd elvittük állatorvoshoz, aki azt mondta, olyan sérülés érte, ami következtében el fog sorvadni a farka. Így amputálva lett szegénynek, de még évekig élt utána boldogan farok nélkül.
2011. ápr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!