Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A fűtől megy a cicám hasa?

A fűtől megy a cicám hasa?

Figyelt kérdés

Van egy cicám kb. 11 hónapos. Lakásban van, és szombaton szedtünk neki füvet. Ízlett neki. De már 3 napja megy a hasa. Ez a fűtől lehet? Vagy elkapott valami betegséget? Vidám, van étvágya, szaladgál.

Tehetek valamit, hogy ne menjen a hasa? (elsősorban házi "praktikákra" gondolok) Vigyem el esetleg orvoshoz?


2011. ápr. 6. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
A hasmenés veszélyes ne adj neki füvet és ha 1-2 nap múlva nem múlik el akkor vidd orvoshoz!
2011. ápr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbálkozhatsz embereknek való széntablettával. Porrá töröd és ráteszed valami fincsi kajára ( Én pl. egy szelet csirkemellsonkára kentem és feldaraboltam.). De ha nem használ, vidd el állatorvoshoz. A probléma az , hogy szerintem ugye a lakásban tartott macskák elég "steril" körülmények között vannak. Tehát nincsenek hozzáedződve a kinti bacilusokhoz, szennyeződésekhez. És biztos volt a füvön valami, amit nem tudott tolerálni a kis gyomra. Azt tudom neked tanácsolni, hogy vessél Te magad neki macskafüvet. Én egy pár szem búzát szoktam neki virágcserébe vetni, nagyon hamar megnő, és letépkedem neki. Van amikor örömmel megeszi, van amikor hidegen hagyja. Próbáltam már, hogy oda teszem neki a cserepet, és akkor kiszolgálja magát frissen, csak éppen mindig felborította cserepestől.
2011. ápr. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Velünk is ez történt viszont mi nem etettük meg fűvel... Szóltunk az állatorvosnak aki a féregtelenítést ajánlotta és hajtatta végre...és másnap már semmi baja nem volt :)
2011. ápr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Füvet az macskák/kutyák álltalában akkor szoktak enni ha könnyíteni akarnak a hasukon,olyankor általába hasmenésük van és hánynak.Talán túl sokat evett és az is lehet,hogy hírtelen evett, olyan ételt amihez nincs hozzászokva a gyomra.Széntablettát adhatsz neki,de ha tényleg nem múlik el akkor vidd orvoshoz.:)
2011. ápr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!