Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitôl van ez màr megint?

Mitôl van ez màr megint?

Figyelt kérdés

Sziasztok, hàt elég bajos a cicàm, szinte minden hònapban van vele valami, pedig még csak nem is kijàròs... Lassan kezdek besokallni, de inkàbb csak aggòdàs szintjén, màr elég a sok bajbòl, meg reszketéstôl, hogy mi baja van...

Februàrban allergiàs volt, aztàn valami sérûlés, màrciusban megszôkôtt, kicsit bolhàs lett, de elkaptam idôban, mùlt héten ivartalìtottuk, ezen a héten majdnem megnyuzta az orvos, ahogy a kôtést leszedte..

Mostmeg? Egy kôrômnyi helyet letépte a szôrt a nyakàròl... Hàt komolyan ennyia baj nem lehet egy macskàval!! Szeretem nagyon, de màr sok a stressz miatta...

én valami kûlsô élôskôdôre tippelnék, atkàra, de bizonytalan vagyok.. egyébként az érdekes az, hogy ielôtt vittûk ivartalanìtani nem volt hetekig gond vele, a bolhàssàgot, màrcius elején csìptem el, rôgtôn a kôltôzés utàn, és ôsszvissz 3 bolhàt talàltam rajta, de mivel màr ùgyis rég volt fûrdetve akkor megfûdettem, azòta nincs baja a kis ampullàt is akkor nyomtuk a nyakàra... Ez a mostani vakaròzàs pont azutàni nap kezdôdôtt, hogy az àllatorvosnàl jàrt ivartalanìtàs miatt.. Màsnap volt rettenetes fejràzàs, meg vakaròzàs, akkor azt hittem a csipp miatt van, aztàn abba hagyta, most a hét elején kezdte ùjra, màr figyeltem, de nem talàltam, hogy hol is vakarja annyira... Erre nemrég simogattam mikôzben a nap alatt aludt és màr ott van a kôrômnyi lekapart szôr, tiszta piros... Ez most akkor atka, rûh, vagy hallucinàlok?


2011. ápr. 9. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:

1) Elviszed orvoshoz. Ha már sérül az állat a vakarózástól, akkor az valami olyan, amit dokival kell kezeltetni.

2) Mielőtt kiengeded, kezeled élősködők elleni szerrel, mondjuk cseppentőssel, ami egy hónapig minden sz*rt (bolha, kullancs, ilyesmi) távol tart. És minden hónapban ismételd meg, különben semmit nem ér!

2011. ápr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mint ìrtam, rendesen kezelve lett cseppentôssel éppen egy hònapja, most màr annyira nem szeretném ràcseppenteni, hiszem mostmàr sebes... Hétfôig nincs àllatorvos...
2011. ápr. 9. 15:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Most is rázza a fejét ?

Hol van a folt rajta?

2011. ápr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem ràzza màr a fejét, akkor a mûtét utàn volt "kritikus" komolyan én is megijedtem, annyira rossz làtvàny volt... A folt az àlla alatt a nyakàn van kissé baloldalt... Most megint a tàpra gyanakszom, de màr komolyan fogalmam nincs... Hétfôn mindenképp megyûnk az àllatorvoshoz, de félek megint csak lehùzàs lesz belôle, pedig màr nagyon sok dokinàl voltunk...

Mondom a legelsô gondolatom az, hogy ott az àllatorvosnàl kapott el valamit.. az altatàs meg elég volt, hogy legyengûljôn az immunrendszere, hiszen pontosan azutàn kezdôdôtt minden!! Ez is egy rohadt iparàg!!

2011. ápr. 9. 22:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Milyen kötést szedett le róla az orvos amivel majdnem lenyúzta? Ivartalanítás miatt nem kötöznek.

Menj el vele egy másik, normális orvoshoz.

2011. ápr. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha sikerülne egy megfelelő, tisztességes orvost találnod. A bolhacsepp a súlyához mért volt? Talán segíthetnél a cicának akár Immunovettel, vagy Béresnek az állatoknak való cseppjével megerősíteni az immunrendszerét.Van még egy dolog, ami bőrproblémákra való. Persze, nem lehet tudni, segít-e 100 %-ban. Ez a Selen-pet kapszula.
2011. ápr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!