Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Atkàs, rûhôs, vagy...

Atkàs, rûhôs, vagy mi lehet ez? Sebesre vakarta a nyakàt és ma màr a lapockàjàn is kezdi. Ti mire gondoltok?

Figyelt kérdés

A fûlébe nem làtok kûlônôsebb piszkot, kicsit inkàbb zsìros.. Holnap természetesen elmegyûnk az orvoshoz, bàr eddig még nem talàltam lelkiismeretes orvost, remélem azért nem kezelik félre.. Ezt a parazita dolgot is valòszìnûleg ott szedte ôssze, mert 2 hete ivartalanìtàs elôtt még semmi baja nem volt, kôzvetlen màsnap kezdôdôtt a dolog..

Szerintetek ez mi a csuda?

Ja és a màsik, hgy a bundàjàban talàltam icipici nagyon aprò kis barna pôttyôket, ami inkàbb a szôr felsô részére van tapadva..

Bolhàssàg kizàrhatò, azt tudom milyen, ez nem az!!


2011. ápr. 10. 15:22
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Pedig az bolhaekcéma.
2011. ápr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Ha bolhàs lenne, akkor én nem bìrnék megmaradni, mert engem is felfalnànak, ahogy a legelsô alkalommal tôrtént, de semmi nincs rajtam!! Komolyan, ûltek a zoknimon a bolhàk tavaly, mikor hozzànk kerûlt, hozta magàval és két hét utàn invàziò volt, én deréktòl lefelé nagyon durvàn néztem ki, de most ilyenrôl nincs szò!! Szal nem bolha...

Egyéb? Nagyon aggòdom! Olyan cicàsok vàlaszait szeretném olvasni, akik tùlvannak az atkàs, rûhes, stb bajokon.. miket tapasztaltatok és mennyi idô volt a gyòyulàs?

2011. ápr. 10. 15:34
 3/32 anonim ***** válasza:
Akármi lehet.... Neten keresztül még egy állatorvos sem tud diagnosztizálni, még képről sem, nemhogy mi... Tessék felpakolni és elvinni egy dokihoz.
2011. ápr. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Komolyan, bìrom, hogy van itt ez a fòrum, de semmir e nem jò, maximum arra, hogy megnézzûk màs macskàjàt, mennyire cuki, stb... Természetesen nem diagnòzist kértem, azt hiszem a fôntebbi kommentemben érthetôen leìrtam, hogy tapasztolatokra vagyok kìvàncs, vagy nem? Nemtudom, egyébként nàlad rendel az àllatorvos vasàrnap? Errefelé nem igazàn.. A 2. mondatom ùgy kezdôdik, hogy holnap természetesen lemegyûnk az àllatorvoshoz, de ùgy làtszik ezen a mondaton àtsiklottàl..

Ez a fòrum egy nulla, de nem ez az egy van itt fenn a gyik-on..

Remélem hasonlò esetben ti is ugyanezt kapjàtok majd egy kérdésre, a nagy semmit!

2011. ápr. 10. 16:59
 5/32 anonim ***** válasza:
37%
mert szerinted egy ilyen megnyilvánulás után az embernek több kedve lesz leírni a "tapasztalatait"? ez meg amúgy se egy fórum, de ezt talán te is elolvashattad volna ott, ahol a kérdésfeltevés szabályai vannak leírva, bunkókám.
2011. ápr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Bocs, de cseppet felment a pumpa, mivel senki nem ìr semmit, aki ìr is csak olyat, hogy kb hûlyének néz, mintha nem tudnàm, hogy el kell vinnem az orvoshoz, amit mostmàr vagy 5ôdjére ìrok le...

mindegy is, utàlok veszekedni.

a te bunkòkàd!!

2011. ápr. 10. 17:54
 7/32 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer a kutyámmal volt ilyen de neki az ilyen helyeken a bundája hullott és olyan volt mintha valami kiütés lenne a bőrén.Az állatorvos nekünk azt mondta hogy ekcéma.És azt mondta hogy fegyünk rá egy porszerű gyógyszert ami 2000ft volt.
2011. ápr. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy biztosan átnézted az állatot,de azért megkérdezem. Találtál benne valamilyen bogarat?Ha igen, akkor milyet?

A rühösség az a bőr alatt van, vagyis ha rühös, akkor bogarak nincsenek, vagyis vannak, csak a bőr alatt. Ha atkás, akkor legalább atkákat lehet találni.

A mi kutyánk is bolhás, de a bolhájai engem pl nem támadnak le, de a család többi tagját sem. Orvos mondta, hogy bolha, még ezek után alakul ki ugrálós bolhává, ha jól olvastam utána.

HA bolhás, akkor férges is, a bolhától még bolha allergiát is elkaphat, valamint ekcémát is kaphat, amitől kihullhat a szőre..:S

Remélem hamar kiderül, hogy mi lehet a gond, s a kutyus sem fog szenvedni a vakarózástól.

Ui:A gyakorikérdés oldal olyan oldal sajnos, hogy itt csupa rossz szándékú ember van, valamint olyanok, akik okosabbnak hiszik magukat.

2011. ápr. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Szia!

A mi cicánknak a hallojáratában volt az atka, mikor elvittem a dokihoz, mert véresre vakarta a füle tövét... az sem látszott még is az volt!

De volt olyan cicám is, akinek elkezdett hullani a lapockáján a szőr és tök kopasz lett a feéperzsa macska háta. Hát mondhatom gyönyörű volt. Arra meg patikában kapható lemosót kapott. Segített és visszanőtt neki.

DE abból amit leírtál én bőrgyulladásra gyanakodnék, amit akár bolha, akár más bogár csípése okozhat. Az, hogy nem látsz 50-100 bolhát, az nem azt jelenti, hogy egy sincs! Sokszor egyetlen bolha csípése elég hozzá, hogy ez kialakuljon! Engem is sokszor agyoncsíptek a bolhák, amíg bolhás volt a cicám. De volt mikor csak összesen 5 vagy 6 darabot szedtünk ki belőle. Na akkor pl. rajtam jele sem volt annak h őkelme bolhás!

Remélem segítettem! Jobbulást a cicádnak!

2011. ápr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Én személy szerint arra gondolok, hogy piszkosul sok a hasonlóság a macskáink közt.


Az enyém is bolhásan került hozzánk, de csak akkor vettük észre, amikor már durván ellepték.

És hónapokra rá a miénken is keletkeztek ilyen vakart sebek a nyakán/hátsó lábán, valójában most is van rajta egy kézzel kitapintható.

A legdurvább ilyen esetben (a nyaka elöl egy merő seb volt) labor vizsgálat is volt baktériumra, gombára, élősködőre, de semmit sem tisztázott.

Kapott erős (új) antibiotikumot, szteroidos cseppet, és 2 nap alatt gyógyulásnak indult.

Valójában akkor újul ez ki, amikor nem eszik rendesen, és akkor gyógyul, amikor igen. Nem tudom, melyik az ok, és melyik az okozat, de az összefüggés néla egyértelmű.


És hát csak mint hasonlóság: az én macskám se eszi a csirkét, és alapvetően soványka, mert csak akkor eszik rendesen, amikor szerelmes (azaz nincs ivartalanítva). Én az allergiát is kizártam, mert amikor ez kezdődött, még tápot evett. De azóta teljes étrend váltás volt.

2011. ápr. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!