Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? Lehet elköltözü...

Mit csináljak? Lehet elköltözünk és van egy kinti cicám sose volt oltva mert az apám nem szereti a macskákat és nem érdekli őt és hát nem is költ oltásra a cicának. És a cica bent lenne mert lehet hogy panelba költözünk.

Figyelt kérdés
Lehet elköltözünk és van egy kinti cicám sose volt oltva mert az apám nem szereti a macskákat és nem érdekli őt és hát nem is költ oltásra a cicának.És ha olyan helyre megyünk ahol nincs kert pl panel vagy nem is tudom akkor a cicának bent kéne lennie persze az apámat meg kéne erről győznőm mert mondtam hogy én a macskám nélkül sehova nem megyek.És hát a cica már 7 éves lessz még életében nem látott orvost és ha még is beoltanánk akkor is el kaphatnánk tőle valamit még ha oltva is van?Mert egy légtérben egy olyan cicával aki még csak nem is volt beoltva az nem valami jó.És egyáltalán hozzá tudna szokni a benti élethez?És mennyi lenne neki az oltás?Milyen oltásokat kapna?Előre is köszönöm a válaszokat.
2009. márc. 2. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Kombinált oltást fertőző betegségekre. Mondjuk ezek akkor is fontosak lettek volna amikor kinti cica volt, hiszen ott még könnyebben elkaphatott volna valamit.

Veszettség ellen a csak szobai cicát nem kell oltani. (Amíg kertben volt, kellett volna)

Meg kell tanulnia macskaalomba végezni a dolgát. Nem tudom, hogy fiú vagy lány, de ha fiú és nem akarod, hogy jelölgessen, azaz összespriccelje a lakást, vagy ha lány akkor nagyon szenvedjen amikor tüzel, akkor ivartalanítani is kéne. Ez egy kis műtét, amin hamar túl van és sok betegséget is megelőz.

Biztos meg tudja szokni, ő már nem egy kölyökcica akinek szörnyen sok mozgásra van szüksége.

2009. márc. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kislány cica de az biztos hogy az apám nem költene arra hogy ivartalanítsuk:(És más megoldás nincs erre az ivartalanításon kívűl?
2009. márc. 2. 19:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem elég egy tüzelést végighallgatnia és egy hét vernyákolás után ő szalad vele az orvoshoz. :)

Van hormontabletta is, de az hosszútávon daganatokat okozhat.

2009. márc. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor egy időre tedd félre az ivartalanítást. Vagy gyűjtsél rá Te pénzt!

Oltást mindenképpen kell kapnia és bolha ellen is kezelni kell, mert a macska élősködői az emberben is meg tudnak maradni. Egy-egy oltást kb 2500-3500 ft között mozog. A bolhacsepp pedig kb 1600ft. Féreghajtás kb 200ft, de ezt 3-4 havonta ismételni kell, akár kinti, akár benti a cica. Azzal pedig számolni kell, hogy fel fog menni a konyhaasztalra, konyhapultra, szekrényekre. Ezzel is számolj, ha apukád nem szereti a macskát. Gondold meg, hogy esetleg jobb lenne-e egy felelős gazdához adni költözés előtt.

2009. márc. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2009. márc. 3. 15:08
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Az oltás arra kell, hogy a többi macskától ne kapjon el betegséget. Ha eddig nem volt oltva, akkor ha csak emberekkel fog érintkezni, már felesleges is. Az ivartalanításra mindenképpen érdemes gyűjteni, betegségeket lehet megelőzni vele, és nem fog tüzelni sem, ami elég kelelmetlen dolog egy lakásban... Nehogy emiatt akarja kidobni apukád! Most tavasszal sok helyen vannak kedvezményes ivartalanítási akciók, érdemes körülnézni.


Sajnos az apukákat nem könnyű meggyőzni, de nálunk két pasit is átneveltek a bundások, aki eredetileg nem szerette őket. :)

2009. márc. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is az a véleményem, hogy oltásokat akkor kell kapnia, ha kijár a szabdba, ha emberekkel él nem szükséges az oltás. Mi is ketesből költöztünk emeletesbe és természetesen vittük a cicámat is, semmi gond nics vele. Elvittem orvoshoz, Ő is azt mondta nem szükséges semmilyenvédőoltás, mivel nem érintkezik más állatokkal és nem jár ki a szabadba, max, ha mi is ott vagyunk és látjuk. az enyém is lány, ha kiindul elviselhetetlenül nyávog pár napig, az ivartalnítást nem ajánlják idősebb macskáknál, a fogamzásgátló valóban daganatot okozhat, ezért mi csak akkor adjuk be, ha már látjuk a mozgásán, hogy ki fog indulni és ekkor is csak kisebb dózisban (hiszen fiúkkal nem találkozhat), ami éves szinten kb. 3 db tabletta, ha elkésünk vele hát magunkra vessünk.
2009. márc. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

7 éves macska aki a szabadban nevelkedett és ott volt az élete, nem fogja megszokni a panelt! Én azt javaslom ne kínozd meg szegényt ezzel.


Nekünk van 3 házimacskánk. Oltás kellett nekik, vártuk az orvost és bezártam a macskaajtót. Hát én sajnáltam már őket, ahogy észrevették, hogy nem lehet kimenni... Kaparták az ajtót, nyávogtak, rosszul voltak. És ez csak 1-2 óra volt. Nem az életük hátralevő része.


Szóval én nem javaslom a panelba költöztetést.

2009. márc. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!