Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen színű macskák születnén...

Milyen színű macskák születnének? Whiskas cicából és egy Sziámiból?

Figyelt kérdés
Magyarul milyen szín lehetne ebből a 2 cicából, és lehetséges lenne, hogy egy whiskas cica születne kék szemmel? És milyen tulajdonságaik lennének??
2011. ápr. 14. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Születhet mindkettő, vagy a kettőnek a keveréke,új szint létrehozva, kinézetre! A tulajdonságaik pedig, a kettőnek a keveréke lesz...
2011. ápr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi ezt a gyors választ! 2 hónap múlva fogok venni magamnak egy első cicát, és a választásom a sziámira esett, de én a szimámiból egy fiút szeretnék. A másik kedvenc cicám pedig a whiskas olyan gyönyörű,hogy belőle is szeretnék, de abból lányt. S így jutottam el arra, hogy érdemes lenne -e egyszer kipróbálni, milyen cicák lehetnének belőle, és utána mindkettőt ivartalanítani.
2011. ápr. 14. 10:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Biztos érdekes és szép cicák születnek, mert mindkettő nagyon szép állat!
2011. ápr. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem rengetegféle variáció előfordulhat. Épp ezért kicsit hülyeségnek hangzik, hogy csak kíváncsiságból pároztasd őket...
2011. ápr. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mivel nem vagy tenyésztő ezért puszta kíváncsiságból ne kísérletezz ezzel. Lenne egyáltalán helye egy alom kiscicának? Mert gondolom nem akarnád mindet megtartani. Mert ha nincsenek meg a gazdijelöltek akkor nincs szükség egy újabb felesleges macska alomra.
2011. ápr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:
Sima cirmos és esetleg fekete cicák születnének. A sziámi mintája és szemszíne recesszív tulajdonság, azaz csak akkor jelenik meg, ha mindkét szülőtől örökli. Ugyanez áll a "whiskas" cica kék színére. A genetika nem úgy működik, hogy két különleges állatot összeraksz, és az utódok majd a kettő között lesznek. Gondold meg kétszer is ezt a párosítást. A leggyakoribb színű-mintájú macskák fognak születni, olyanok, amikkel tele van minden menhely és minden második falusi udvarban van egy alom. Nagyon nehéz lesz elajándékozni őket!
2011. ápr. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Átgondoltam, es ha "whiskas cica"-t (az ugye meg mindig ezustcsikos brit, nem valtottak arcot, miota nem nezek tv, igaz? :) akarsz kek szemmel, ahoz biztos hogy nem jo a sziami apa es brit parositas.

"Ezustcsikos sziami, zold szemmel"*, a legtobb, ami kihozhato belole, de sokkal valoszinubb a "sima hazi cirmos."


*Atlagnal sokkal vekonyabb, keleti tipusu, de termeszetesen nem sziami.

(Ilyenem van, felsziami apatol, es brit jellegu, ezustcirmos anyatol)

2011. ápr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem fogom pároztatni őket, mert teljesen igazatok van. Csak kiváncsi voltam a véleményetekre, és meggyőzött. Tarthatok mindketőt, 2 lányt, és nincsenek kiscicák. A legjobb megoldás pedig az, ha ivartalanítom mindkettőt! :))
2011. ápr. 15. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!