Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Két 4 hónapos britt cicám van...

Két 4 hónapos britt cicám van itthon negyedik hete. Egyik Percben simogathatóak, dorombolnak, a másikban elhúzódnak ugy kezelnek mint egy idegent pedig sokat foglalkozom velük. Normális ez? Bújósak, ragaszkodóak lesznek idővel ők is?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 14. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:
A macska valamilyen szinten független állat, nem olyan mint egy kutya, hogy mindig a gazdi mellett...a macska ha úgy érzi oda megy, ha megunja tovább áll. Szerintem ez normális viselkedés, nekem is mikor volt macskám, az is ha néztem a tv-t odajött dorombolt, simogatni kellett, de volt olyan hogy nem kereste a társaságom...
2011. ápr. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A macskák egyéniségek. Nem ő az egyetlen, aki egyik percről a másikra gondolja meg magát azt illetően, hogy éppen mit is szeretne. Nem hinném, hogy sokkal bújósabb lenne, de persze bármi megeshet.
2011. ápr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kevésbé foglalkoznak a gazdival így,hogy ketten vannak?
2011. ápr. 15. 17:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy befolyásolja őket, hogy ketten vannak. Kissé összetettebb jellemek, mint mondjuk egy papagáj, ami nem foglalkozik veled, ha párja van vagy kap egy tükröt.
2011. ápr. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Üdv kedveském a Brit cicások életében! :) Elég kimért álltad ez a fajta, általában az van, amit ő akar... az én cicám 9 hónapos, imádom, ő is imád, érzem a szeretetét, van, hogy úgy dajkálom, ahogy akarom, valamikor pedig semmi pinzért nem maradna az ölemben.. neki ekkor egyedüllétre van szüksége. :D Öntörvényű kis arisztokraták. Az én birt cicum is ilyen... De mindig ott vannak, ahol te is. Figyeld meg, ha kimész a szobából (kivéve, ha alszanak) megy utánad.. :) Milyen színekben van neked? Az enyém kék kislány. :)
2011. ápr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindketten csikosak. Van vmilyen tanácsod nevelés téren? Kicsivel több mint 1 hónapja vannak velem, de abszolut nem érzem hogy gazdijukként viselkednének velem.vagy az 1 honap nem számít még nagy időnek?maradjak türelmes?
2011. ápr. 22. 22:36
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem maradj türelmes, hozzád fognak nőni! :) Nekem nagyon bevált, hogy este velem alszik a cicc, nem a számnál, hanem a lábamnál. :)Én úgy tanítottam a cicámat, hogy beszereztem egy spriccelős üveget (nem tudom, mi a neve, ablakmosó is van olyanban) és, ha olyat csinált, amit nem lett volna szabad lespricceltem vízzel. Azóta tudja, hogy az asztalra felmenni vagy a függönyt szaggatni tilos! :)Kaját illetően szerintem csak száraztápot adj nekik. Otthonit semmiképpen! max egy kis főtthusi vagy néha-néha amit szeret (az enyém a kockasajtért gyolkol!). Ügyelj arra, hogy ne csak egy táppal etesdt, hanem váltsd őket naponta, mert a cica ráunk. legyen kéznél mondjuk Whiskas (AZ ENYÉM IMÁDJA...) és olyan, amiben szörgolyó feloldó vagy mi van. Tehát a cica nem fog hányni a szőrtől. Tejet ne adj neki, mert attól hasmenése lesz! A macskáknak szánt koznerveket és szaftos husikat pedig csak ritkán adj nekik, mert azok sokkal finomabbak mint a száraz táp, és képes lesz nem megenni a szárazat, pedig abban van a több tápanyag. Nekem a tenyésztő azt mondta, hogy sokkal jobb, ha egész nap van előtte étel és víz. Sok sikert!
2011. ápr. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!