Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicámba beleszakadt a...

A cicámba beleszakadt a kullancs feje. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Tavaly is előfordult hasonló eset, viszont a cicám feje bedagadt és gennycsomó keletkezett, ami eléggé megviselte, de jó idő múőlva elmúlt. várható ez most is? :/
2011. ápr. 15. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
esetleg álltorvos? ha már tavaly nem vitted el, lehet, hogy nem kéne a cicussal kísérletezni otthon. Sajnálod azt 3 ezres vizsgálati díjat? Ha igen, akkor nem értem minek a macska...
2011. ápr. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Próbáld vastagabb tűvel kipiszkálni és Betadinozd sűrűn.
2011. ápr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a Lyme kórnak nem sokat használ a Betadine.
2011. ápr. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Elmondanám tavaly az állatorvos szedte ki, és neki szakadt bele a feje, de aztán kiszedtük csak a helye gyulladt be.Viszont milliot kiszedtünk már belőle és nem volt probléma, de ma megfogott 1..
2011. ápr. 15. 17:28
 5/11 A kérdező kommentje:
Lyme kór? tudnál erről mondani bővebben valamit?
2011. ápr. 15. 17:31
 6/11 anonim ***** válasza:

Ilyen nálunk is volt tavaly. A cicával rohantam az állatorvoshoz a beszakadt fej miatt, aki megnézte és azt mondta, hogy nem kell csinálni vele semmit, magától ki fog jönni, mint egy szálka. Így is lett.

Mellesleg ezért az állatorvos nem kért pénzt.

2011. ápr. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Remélem semmi probléma nem lesz, mert imádom..
2011. ápr. 15. 17:33
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyébként rád is átmehet a kullancs és Te is kaphatsz valami jó kis betegséget tőlük, mint az előbb említett Lyme kórt is...



VÉDEKEZÉS MACSKÁKNÁL



Bár macskák esetében a súlyos megbetegedések jóval ritkábbak, mint kutyák esetében, a védekezés náluk is elengedhetetlen (már csak azért is, mert ha nem is betegednek meg, de közvetlen környezetünkbe hurcolják a ránk potenciálisan veszélyes kullancsokat). Macskák esetében a védekezésre a spot-on készítmények a legmegfelelőbbek. A nyakörveket én nem ajánlom, ugyanis tapasztalatom szerint kijárós macskáknál egyrészt balesetet okozhatnak (felakasztja magát az állat), az újabb, önszakadó nyakörveket pedig sok esetben pár hét alatt elhagyja a cica.

Macskáknál a választék közel sem olyan gazdag, mint kutyák esetében. Számukra elsősorban a Frontline (Merial) spot-on ajánlható. Egy hónapig megvédi a kullancsoktól és a bolháktól a cicát, hatékonysága kielégítő. A Frontline Combo abban az esetben ajánlható, ha az elsődleges cél a bolhák elleni védelem, ugyanis kullancs elleni hatékonysága a sima Frontline-al egyenértékű. Amennyiben nem válik be ez a készítmény, javasolni szoktam a Bayer cég Advocate termékét. Ez kullancsra nincsen törzskönyvezve, de hatékony ellenük, egyes cicáknál pedig kifejezetten jól működik. Amennyiben a Frontline hatékonyságával a gazdi nem elégedett, elsősorban ezt szoktam ajánlani. Előnye, hogy megvédi az állatunkat a fülrühösségtől, és a bélférgek egy részét is hatékonyan pusztítja.

2011. ápr. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, megérdeklődöm.A cicát mostmár kint tartjuk éppen azért, hogy megelőzzük a ránk eshető veszélyt.
2011. ápr. 15. 17:38
 10/11 Cass90 ***** válasza:
Szia! Én mindig magam szedtem ki a kullancsokat, ha találtam (van ilyen kiszedőnk direkt kullancsra)- de soha nem lett semmi baja a cicáknak. Volt olyan, hogy beszakadt picit, de utána max. bepirosodott 2-3 napra, vagy nem is látszott semmi utána. Am. ilyen még velem is előfordult - és nekem a doki azt mondta, hogy ő sem tud mit csinálni, ha nem lázasodom be, nincs semmi tünetem akkor kilökődik pár nap múlva és semmi bajom nem lesz. Szerencsére nem is lett.
2011. ápr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!