Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most hoztunk haza egy 8 hetes...

Katalin02 kérdése:

Most hoztunk haza egy 8 hetes sziámi kiscicát panellakásba lakunk és éjszakára kizárjuk a konyhába (ott az alma, kajája játéka) aludhatna bent is a szobába de felmászik az ágyra. Hogy szoktassuk rá hogy ne másszon fel az ágyra éjszaka/nappal?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 16. 16:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Köüvetkezetesen le kell rakni az ágyról, rászólni, hogy nem szabad. Aztán vagy sikerül, vagy nem :)))))
2011. ápr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudom,de a kizárás nem jó,mert abból nem fogja megérteni azt,hogy nem akarjátok hogy felmenjen az ágyra.(egyébként azt sem értem ez miért lenne probléma)
2011. ápr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nagyon következetesnek és kitartónak kell lenni. Nekem nem ment, úgyhogy a cica az ágyon alszik:)
2011. ápr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nem fogod tudni neki megtanítani, hogy ne másszon az ágyra. Ha kiscicát vállaltál, ebbe bele kell szoknod, hogy mindenhová felugrál. Csak arra kérlek, az erkélyre ne engedjétek ki, és ha nyitva van az ablak, akkor is vigyázzatok, mert szeret a párkányon sétálni, és leeshet az emeletről.
2011. ápr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
Állateledelboltokban lehet kapni "távol tartó" sprayt! Szintelen, szagtalan, de a macska fogja tudni, hogy oda neki nem szabad mennie. És utána már megfogja szokni, hogy oda nem mehet..
2011. ápr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az a spry jó ötlet. Nem szeretném kitenni az erkélyre eszembe sincs. Azért szertném ha megszokná nem szabad felmenni az ágyra mert akkor aludhatna velünk egyszobába így félünk hogy ráfekszünk és inkább kizárjuk a konyhába.
2011. ápr. 16. 16:27
 7/19 anonim ***** válasza:
Azt meg tudod neki tanítani, hogy a saját ágyadba ne másszon, de azt hogy a többi bútorra, nem hiszem! Egy macska sokkal öntörvényűbb ennél. Én egyszerűen azt csináltam hogy ahányzsor feljött, annyiszor rászóltam és visszaraktam az ágyába. Ehhez kitartás kell. De ez is csak addig jó amíg te is ott vagy. Ha nem vagy ott, inkább terítsd le az ágyat, had másszon fel. Fontos hogy legyen neki kényelmes helye.
2011. ápr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ráfeküdni meg biztos nem fogtok. Szerintem nincs olyan ember a földön aki agyomnyomta volna a macskáját alvás közben xD. Mi néha úgy alszunk ha felengedem az ágyba, hogy bebújik a takaróm alá, de még úgy sem fekszek rá.
2011. ápr. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Miért nem mehet az ágyra? Azért mert ráfeküdtök?
2011. ápr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Az nem baj hogy ha nem vagyunk otthon és felmászik az ágyra csak ugye este nem szeretném mert félek hogy agyonnyomnám és nem alszom emiatt túl jól mikor ott volt velem.
2011. ápr. 16. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!