Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minőségi macska száraztápot...

Minőségi macska száraztápot keresek, valaki ismer ilyet?

Figyelt kérdés
Amiben nincsen búza, szója, kukorica (nem csirketáp) és legalább 40% húsból készül, ja és 30% a fehérje tartalma és 10% a zsírtartalma? Köszi!
2009. márc. 4. 01:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Inkább kutyatápokban vagyok jártas, de szerintem itt körülnézhetsz:


[link]

2009. márc. 4. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A Royal Canin nagyon jó minőségű táp. A pontos összetételét nem ismerem viszont.
2009. márc. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A Eukanubának is van macska tápja IAMS néven fut.


www.eukanuba.hu barátnőm cicái is ilyet esznek és nagy szépek :)

2009. márc. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az összetételt ugyan most nem tudom megnézni, de a legminőségibb, prémium tápok a Royal Canin és a Hill's.

Én ezeket állatorvosnál szoktam venni, de a Fressnapf áruházban érdemes körülnézni, mert szinte minden forgalomban lévő tápot lehet kapni, kivéve a kimondottan gyógyászati célúakat.

2009. márc. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

Én Orijen táppal etetem a cicámat. Kb 43-45% fehérjét tartalmaz, és gabonamentesek. Valamint az Acana tápok is nagyon jók! A cicám bundája gyönyörű fényes és puha, a kedve pedig kiváló!

www.orijen.hu

www.acana.hu

Érdemes a honlapon körülnézni!

2009. márc. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Ez a garantált beltartalom az Orijen tápnál:

Fehérje (min.) 45,0 %

Zsír (min.) 20,0 %

Szénhidrát(max.) 15,0 %

Nedvesség (max.) 10,0 %

Rost (max.) 2,0 %

Kalcium (min./max.) 1,3 / 1,5 %

Foszfor (min./max.) 1,1 / 1,3 %

Omega 6 (min.) 3,8 %

Omega 3 (min.) 1,0 %

Glükózamin (min.) 700 mg/kg

Kondroitin (min.) 250 mg/kg

Mikroorganizmusok (min.) 80 000 000 cfu/kg

Hamu (min./max.) 6,0/ 7,0 %

Magnézium (max.) 0,08 %

A termék 4700 kcal/kg hasznosítható energiát tartalmaz, amely mennyiség 40 százaléka fehérjékből, 15 százaléka gyümölcsökből és zöldségekből, 45 százaléka zsírokból származik.

Valamint az összetevők:

Friss csontozott csirke, csirkehúsliszt (alacsony hamutartalom), pulykahúsliszt, russet burgonya, friss csontozott tavi fehérhal, csirkezsír (tartósítva kevert tokoferolokkal, melyek az E-vitamin természetes forrásai), édes burgonya, friss egész tojás, friss csontozott pulyka, lazachúsliszt, lazac-és szardellaolaj, friss csontozott lazac, csirkehúsból kinyert ízesítő, napraforgóolaj, napon szárított lucerna, szárított barna moszat, sárgarépa, spenót, borsó, paradicsom, alma, pszillium, vörös pálmaalga, cikóriagyökér, édesgyökér, kurkumagyökér, görögszéna, glükózamin-hidroklorid, vörös áfonya, fekete ribizli, körömvirág, ánizskapor, kukoricahaj, borsmentalevél, kamillavirág, gyermekláncfű, csombord, rozmaringkivonat, kondroitin-szulfát, csipkebogyó, vitamin-kiegészítők (E-vitamin, kolin-klorid, A-vitamin, D3-vitamin, tiamin-mononitrát, B12-vitamin, folsav, biotin), tengeri só, ásványok (vas-proteinát, cink-proteinát, mangán-proteinát, réz-proteinát), mikrobák (szárított Lactobacillus acidophilus és Enterococcus faecium erjesztett termékek).

Már Mo-on is kapható az Orijen 6halas cicatáp, ami szintén kiváló minőség és a cicám imádja!

2009. márc. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Az állatorvos nekünk is a Royal Canint mondta.Az én cicáim benti cicák és ivartalanítottak is és az egyiknek veseköve képződne de ez nagyon jó rá,mert,már akkorákat pisil :)És kellenek a tápokba az olajos magvak is,nem csak a hús.
2009. márc. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is a royal Canint veszem a Fresnapfban lehet kapni.
2009. márc. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Amúgy nem tudom, hogy miért van mindenki úgy oda a Royal Canin-ért. Ugyanúgy van benne búza és kukorica is, hiába „prémium kategóriás” nincsen ráírva, hogy a fehérjetartalom miből van állatiból vagy növényiből, és mennyi a hústartalma. Egyáltalán megszokta valaki nézni a címkét, hogy mi van benne? Vagy csak a márka, meg csomagolás miatt veszitek? Csak egy ellenpélda; tesom macskája kölyök kora óta ezt a márkát eszi és fogkő alakult ki, pedig a Royal Canin Oral fajtát is ette, de nem változott semmit. Drága és nem sokkal jobb, mint az olcsóbb kategóriájúk.



Az utolsó előtti hozzászólónak: gondolod a macska természetes táplálékaiban szerepelnek az olajos magvak? Szotyizó macska :)) Igaz, hisz neked benti macskáid vannak, hol itt a természet…

2009. márc. 5. 22:10
 10/12 anonim ***** válasza:
Royal Canin. Nem Freesnapf-os, hanem az állatpatikákban kapható!
2009. márc. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!