Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan fogadja majd őt? (lent)

Hogyan fogadja majd őt? (lent)

Figyelt kérdés
Hamarosan lesz egy kismacskám. Nem ő lesz az első, hanem egy 3 éves nagyobb macska mellé lesz. Mikor ő kölyök volt rögtön befogadta és gyermekeként bánt vele a társa. Ő előtte volt 2 cicám tehát annyira nem vagyok tapasztalatlan. De ez a 3 éves macska most nagyon magányos mert 2 hete halt meg a kis társa és egy kicsit zavarodott. Ugyanolyan mint a többi macska csak egy kicsit butuskább a viselkedése. Az új jövevény 7 hetes lesz. Erre a kérdésre szeretnék választ kapni. De tippeket is szívesen elfodatok. (A mostani nagyobb macska egy ivartalanított kandúr és a jövevény egy nőstény lesz őt is ivartalanítani fogjuk.)
2011. ápr. 19. 10:33
 1/5 anonim válasza:
Ha kismacska jön be a területére, akkor nem fogja ellenségként fogadni szerintem. Ha egy felnőtt macska jönne hozzá, akkor ott lehet, hogy bunyó lenne.
2011. ápr. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nálunk például a cica fél a kiscicáktól (2 éves ivartalanított kandúr), de azért elfogadja és játszik velük. Ez nálunk otthon így van. Amúgy macskaidomár vagyok és ezt tudom mondani: Attól függ mennyire kavarta fel a 3 éves cicát a párja halála. Ha nagyon akkor nehezebben fogja befogadni a kicsit. Ha pedig nem annyira akkor esetleg még rögtön meg is szereti. De nyugi nem fogja bántani mert kismacskákat nem bántanak. Ha nem megy annyira jól a barátkozás akkor próbáld összeszoktatni őket, pl: egy tányérból kapjanak enni, legyenek egymáshoz mindig közel stb. De a kicsik mindig rendkívül kíváncsiak így mindig oda fog hozzá menni akár akarja a nagy akár nem. :)
2011. ápr. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Mindkettőtöknek. De még várom a válaszokat az ilyen helyzetben tapasztaltabb emberektől. Meg bárkitől! :D
2011. ápr. 19. 13:13
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem egy 5 éves (kan) cica mellé lett hozva egy pici nőstény, először nem szerette de mostmár egymás mellett alszanak. (am a nagy most is itt lomol mellettem meg csórja a kekszem)
2011. ápr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Még várok válaszokat!:D
2011. ápr. 19. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!