Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaidomárt keresek! Lenne...

Macskaidomárt keresek! Lenne pár kérdésem velük és a nevelésükkel kapcsolatosan. Valaki?

Figyelt kérdés
Ha valakit tud ebben segíteni kérem válaszoljon!
2011. ápr. 19. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Én amúgy tök ugyanúgy nevelem, ahogy a kutyát. Elvileg nem szakszerű, de működik :)
2011. ápr. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Macskaidomár?? Mire akarod kiképezni, őrző védő? Engedelmesség? K9?.. vagy cirkuszi mutatványok? xd
2011. ápr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Írtam a kérdésben hogy a viselkedésükkel kapcsolatosan szeretnék kérdezni te tulok. Kösz a hasznos választ!
2011. ápr. 19. 18:22
 4/9 A kérdező kommentje:

Első!


Csak szimpla egyszerű kérdéseim lennének a viselkedésével kapcsolatosan, mert sokszor még nem tudok kiigazodni rajta, nem tudom mit adhatok neki, mit nem enni, mikre figyeljünk oda nála, hogy kommunikál, hogy érthetném meg őt. Ilyesmik. Még nagyon pici és pár napja került hozzánk, még neki is új a környezet, nekünk is új a cica. Szeretnénk minél jobban megérteni egymást.

2011. ápr. 19. 18:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Disznót/marhahúst semmiképp ne adj neki. Tejet sem. Hasmenése lehet tőle.

Ha még pici, akkor rengeteg időd van, hogy kiigazodj rajta, megérteni sosem fogod. Neki is van egy-még fejlődésben lévő személyisége. Ez muszáj tiszteletben tartani. Később látni fogod, hogy miket szeret, miket utál. Vegyél vagy otthon csinálj neki sok játékot, mert neki most a játék, a bolondozás, a felfedezés a mindene. Ahogy időd engedi, Te is játssz vele. Kiskorban dől el, hogy hogy fog rád nézni. Anya/apaként, esetleg játszótársként. Idővel tudni fogja, hogy kivel lehet aludni, kitől kap leggyakrabban enni, ki az aki simogatja sokat.

Például a mi cicánknak kiskorától fogva én adok enni, így ha nem vagyok itthon, és a párom a soros, tőle alig fogadja el. Úgy néz rá, mint aki még nem látott embert.

Nagyon fontos, hogy napközben mindig legyen előtte víz, és száraztáp. Én a vizet naponta 1-2x cserélem, nyáron viszont gyakrabban, hiszen neki is melege van olyankor. A száraztápot a saját elképzelésem szerint a szendvicshez tudnám hasonlítani. Legalábbis nálunk. Reggel-este kap alutasakos tápot, ami a főétkezés. Napközben ha megéhezik, vagy csak ropogtatni van kedve, eszi a száraztápot. Mivel mi sem keresünk kimagaslóan, így ő sem a legjobb tápot kapja. Száraztápból premium minőségűt veszünk neki. Ez olcsóbb nagy kiszerelésben, és cicája válogatja. Nekünk a Royal Canin vált be. Alutasakos tápból közép kategóriásat kap. Naponta 1 db-ot, ha szól hogy éhes (kivezet a konyhába, nyávogva) akkor kap még. Neki elég az 1 db, mert ő inkább száraztápot eszik.

Fontos, hogy 1-1,5 éves koráig juniort adj neki. Ezt egyébként jobban is szeretik. Az oltásokat érdemes betartani. A mi cicánk benti, csak az erkélyre tud kimenni, így neki elég a kombinált oltás (2 db oltás db-ja 3000-5000 Ft, orvos függő) illetve a leukózis elleni (szintén 3000-5000 Ft között). Ha kinti-benti cica, kell neki a veszettség elleni is. A féreghajtás nagyon fontos, 2-3 havonta. Ha nem figyelsz oda, és férges lesz súlyos beteg is lehet. Benti cicákra ez annyira nem jellemző, így mi csak fél évente adunk neki. (tabletta, max 500-600 Ft-ig). De a legfontosabb az ivartalanítás! Ha kandúr akkor egyszerűbb és olcsóbb. Nálunk 5000-6000 Ft között van, Budapesten. Előbb felépülnek, és nem vágják fel a hasukat. Ez megszünteti a jelölést, és a vágyat párzási időszakban. Nem fognak verekedni a nőstényekért, és nem is bántják őket. Ha időben ivartalanítod, gyakorlatilag unisex lesz. Másképp nem tudom megfogalmazni. Ha nőstény, akkor bonyolultabb és drágább. Nálunk 10.000-13.000 Ft. Ők lassabban épülnek fel, és sokkal jobban oda kell figyelni rájuk. Ez megszünteti a tüzelést, és az ezzel járó problémákat. És nem kell többé aggódni a kiscicák miatt. Érdemes az első tüzelés után túlesni rajta.

Alomból Neked kell eldöntened milyet veszel neki. Én hetente szoktam teljesen kicserélni. Amikor látom, hogy "koszos" akkor azt kiveszem cicalapáttal.

Mi szoktunk neki jutalomfalatot venni. Mivel elég sokat van mostanában egyedül, ezzel próbáljuk "kárpótolni".

Házi kosztot nem kap, bár egyesek arra esküsznek. Nyers csirkét szoktam neki adni, azt nagyon imádja. De ebből sem szabad túl sokat. Van amikor fűszer meg minden nélkül kicsit megsütöm neki, és azt is szereti.

Remélem mindent elmondtam. Sok sikert hozzá!

2011. ápr. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Marhát lehet, csak disznót ne. Azt viszont semmiképpen.
2011. ápr. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt a bőséges választ! Hála Istennek vannak még olyan emberek, akiknek nem gúnyos, rosszindulatú beszólásai vannak, hanem segítőkészen válaszol!
2011. ápr. 20. 16:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Marhahúst csak ritkán és nagyon apróra vágva, mert nehezen emésztik meg, túl rostos és véres a cicáknak.
2011. ápr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi Marha tüdőt és májat szoktunk, húst nem igazán.
2011. ápr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!