Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Pusztult el macskátok kullancs...

Pusztult el macskátok kullancs csípéstől?

Figyelt kérdés

Ma találtam a kijárós macskámba 6 db kullancsot,+ 1db-ot ami a szőrén volt. 4-et kitudtam szedni belőle szemöldök csipesszel, de 2 beleszakadt. Úgy tudom hogy a nyakörv az nem használ kullancs ellen, és felakadhat a fára a vagy valahová a macska. Holnap elmegyek és veszek kullancs port, és kullancs eltávolító csipeszt.

És kemény a hasa a macskámnak, mi baja lehet? Lehet hogy a kullancs csípéstől? Amúgy a nyakába vooltak a kullancsok.


2011. ápr. 25. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:

én úgy tudom,hogy csak akkor veszélyes a kullancs,ha az eltávolításkor összenyomtad a potrohát,mert akkor beleköpte a macskába a mérget.

nőstény vagy kandúr? a hasa nem lehet hogy azért kemény mert vemhes?

2011. ápr. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vidd el állatorvoshoz, ha törődsz vele nem sajnálod rá a pénzt. Az állatorvos tud adni Frontline nevű szert, amit (előre kimért adagban, mert egy macska egy kutya adagjába belehal) a nyakára kell cseppenteni, úgy hogy széthúzod a szőrét és a bőrére cseppentve egy 5ft nagyságú területen kicsit bedörzsölöd szét kened.
2011. ápr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nőstény macska, de amikor vemhes, olyankor nem szokott ennyire kemény lenni a hasa. Frontilne-t használtam máe, de 3 nap mulva újra volt benne kullancs.
2011. ápr. 25. 15:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a kullancs a spot mellett belemegy, de nem szívja meg magát, úgy döglik bele, az nem baj. A kullancs elleni szerek általában nem tartják távol a bogarat, hanem megölik, amikor behatol a bőrbe.
2011. ápr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!