Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak a helyes ringdresszúrát? Borzasztóan makacs és önfejű!

Figyelt kérdés

Légyszi, segítsetek! Nemsokára kezdődik a kiállítási szezon, már sok helyre be is küldtem a nevezést.

A kutyus borzasztó makacs, önfejű, néha hisztis, közepes termetű. A körben futást és az oda-visszát simán teljesíti, de amikor be kellene állítanom, állandóan izegne-mozogna, és azt sem nagyon csípi, ha a farkához érek. A fejét megfogni szinte egyáltalán nem engedi (mozgatja, kijönne a beállításból), egyszerűen nem hajlandó egy helyben maradni. A legutóbbi kiállításunkon is ezért kaptunk csak sima kitűnőt (egyedül volt az osztályban), mert a bíró azt írta, hiányos a ringdresszúrája. Valami tuti tipp? Tenyésztők, kiállítók, kutyakiképzők, segítsetek!

A jutifalat ideig segít, de már az sem mindig...


2009. márc. 6. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Sokszor látom, hogy a "show" kutyáknak csak a ringdresszúrát tanítják meg. Véleményem szerint egy kiállítási kutyának is kell kapnia egy alapkiképzést. Egy engedelmessel rendelkező kutya megáll, ha megállítják és hagyja kinyitni a száját. (a szájkinyitást, már csak az állatorvos miatt is párhetes kortól gyakorolni kéne.)

Tehát én csak egy kutyasulit, de legalább egy otthoni kiképzést javasolhatok.

2009. márc. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is a kutyaiskolát tudom javasolni. Mi is az első kiállításunkra készülünk. Eddig kb 5-6 alkalommal voltunk kutyasuliban, és szinte minden alap dolgot tud már a kutya, ül, fekszik, áll, és ezeket helyben maradással is tudja, tehát ha otthagyom és elmegyek, akkor is úgy marad. A beállításnál nekem is a jutifalat segít, meg a nagy dicséret egyből ha valamit jól csinál. Ha először csak pár másodpercre áll meg, az sem baj, midig picit tovább próbáld meg úgy tartani, aztán csak megérti mi a feladat.

Ha nagyon izgága, próbáld meg azt, hogy gyakorlás előtt jól lefárasztod.

2009. márc. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A kutya lapkiképzésével minden rendben van, 3 hónapi volt bentlakásos külföldi kutyaiskolában. Tudja a parancsszavakat, trükköket is, felismeri dolgaimat, ezzekkel nincs gond, egyedül a ringdresszúrával.

A bírónak engedi, hogy benyúljon a szájába és hogy megnézzék, csak mozog, egyszerűen leállíthatatlan! Voltam vele kiképzőnél, ő 4 havi bentlakást javasolt...

2009. márc. 6. 11:28
 4/6 A kérdező kommentje:
Jah, az még elfelejtettem, hogy 1,5 éves korában került hozzám (most 2,5 éves).
2009. márc. 6. 11:37
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Simogasd, becézd így könnyen tanítható, és elkezd dorombolni. ja ez kutyus:-)


bocsi a poénért!

2009. márc. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne, haragudj, de nem sokat tartok a bentlakásos kiképzésről. A kiképzésnek az a lényege, hogy a kutya megtanulja hogyan fogadjon szót és TE megtanulod, hogy ezt hogyan érd el a kutyánál. Te többet tanulsz a kiképzésen mint a kutya.

Az, hogy a bírót jobban respektálja mint téged, az nagy baj. Az súlyos dominanciaprobléma.

2009. márc. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!