Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elhízott a macskám, mit tegyek?

Elhízott a macskám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 7 hónapos brit cicám, panelban tartom. Egész nap csak eszik és alszik, ezért elhízott. Tudom, hogy erre a mozgás a legjobb a macskáknál is, de nincs tér ahol futhatna, ha pedig leviszem falura, vagy meg se mozdul, vagy szökne, és féltem a nagy kandúroktól. Tud valaki segíteni?
2011. ápr. 26. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
póráz és ne etesd halálra, mert ugye nem magának csinál szendvicset, hanem a száraz tápot eszi, amit kiraksz elé (amin mellesleg rajta van az adagolás)
2011. ápr. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Edd meg.
2011. ápr. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
diétás táp, feleadag. Miért kell ehhez annyit gondolkodni?
2011. ápr. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Napi 2x adj neki enne amennyit egyszerre megeszik.

Esetleg 3x de akkor kevesebbet.

Játszani kell vele. Egy kis pálcika 1 méter kötél és a végére kötsz valamit ami érdekli és addig játszol vele míg el nem fárad :)Napi 1x-2x.

2011. ápr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Vegyél egy kis lámpát, ami egy fénypontot világít fel a falra! A macska meg persze odamegy, ahol az van! Ez neked egy jó szórakozás, neki meg egy kis edzés!
2011. ápr. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11%
Esetleg sózd be egy picit az ételét, és kevesebbet adj neki, így többet fog inni és felgyorsul az anyagcseréje, bevált módszer.
2011. ápr. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Már megint a sóügynök... Hagyd már békén a macskákat a sóddal! A macskának a túlzott sómennyiség kiemelten káros!


Kérdező: simán csak csökkentsd a napi kaja adagját a normál mennyiségre, és lassan lefogy majd a versenysúlyára. Ha már kövér, nem szabad drasztikus fogyókúrára fogni, különben súlyos májbetegsége alakulhat ki.

2011. ápr. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ne etesd halalra
2011. ápr. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Diétás tápja van pl. a royal caninnak tessék venni.
2011. ápr. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Láttam egy jópofa kis játékot próbáld ki! egy lyukas labda, bele kell tölteni a tápot, és a macsek csak akkor kapja meg a kaját, ha játszik vele(ami ugye mozgás) Lehet nem jön be, de szerintem érdemes kipróbálni, meg az indoor tápokat, mert azokban kevesebb a kcal.
2011. máj. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!