Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért lett ilyen a macskánk?

Flora08 kérdése:

Miért lett ilyen a macskánk?

Figyelt kérdés
Ivartalanított kandúr, félperzsa, benti cica. 16 éves már, de kölyökkora óta utál minket. Soha nem bántottuk, de simogatni sem lehet, ahogy felé nyúlok, csapkod a mancsával, karmol, harap. Egyedül anyukám élettársát szereti, anyukámat, nővéremet és engem utál. Pedig anyukám eteti és cseréli az almot. Mitől lehet ilyen?
2011. ápr. 29. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyen a természete. Az én nagyobbik macskám is ilyen (ivaros nőstény) hogy karmol, harap, ha hozzá akarsz őkelméhez érni, mikor ő nem akarja. Olyat is csinál, hogy ha finoman arrébb akarok taszigálni a fotelből, mert le akarok ülni, mérgesen odacsap és fújtat. Ilyen és kész. De ugyanakkor igényli a törődést is néha, csak már félek megsimogatni:)
2011. ápr. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nekünk is van egy ilyen nöstény cicunk,befogadott,sokmindenen mehetett keresztül,rossz állapotban volt.Azóta mindene megvan,társaság,több cica is,étel,kanapén ,ágyban alhat.és mégis csak akkor lehet simogatni,ha tüzel.benti macs,majd később ivartalaníttatjuk,hátha szelídebbé válik majd...
2011. ápr. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Öröm lehet egy ilyen macska... :-D
2011. ápr. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

öreg! tipikus házsártos öreg :) édes lehet :)

tudom, hogy kölyökkora óta tart, írtad.. lehet ő szimplán ilyen.

Magának való és magányt szerető. egy emberben bízik meg csak. az idős kor meg még rátesz.. :)

el kell fogadni ilyennek.

16 év? szép kor. remélem még sok hosszú éve lesz egészségben! :)

Nekem is 16 körül volt a gyermekkori cicám mikor elment..

és nem az öregség volt a baj, hanem egy daganat, menthetetlen volt :(

2011. ápr. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Utolsó hozzászóló, nagyon sajnálom a cicádat:( Szeretem a macskákat, csak a miénk nem akarja, hogy szeressem. Valószínű, akkor, hogy egyszerűen ilyen magának való természet. Valóban, nagyon kedves macska...:D Én 19 vagyok, ő 16, már megszoktam, hogy ilyen;)
2011. ápr. 29. 17:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez érdekes..mert tényleg akkor szokott ilyen előfordulni, mikor sok mindenen átment már, bántották és hasonló.

Mamámnak volt ilyen befogadott cicája,h én féltem ott lenni szabályosan :), volt,h nem mertem felkelni az ágyból, mert kitudja hol van a földön, és épp nem tetszik neki h átlépek rajta megharap.

Az is olyan volt,h amíg neki tetszett, engedte magát simogani, dorombolt..de mikor elege lett fogta magát és karmolt,harapott.Nem egy hálás.. :)

Mondjuk, a szomszéd házból jött át hozzánk, még a gazdája át is jött néha, fizette a dolgait,de furcsa volt mindenesetre,tuti,h azt a macskát bántották ott..

(már egyébként nincs meg)

Az enyém meg hát pont ellenkező, azt akkor nyúzom amikor csak akarom :) sosem harapna vagy karmolna meg, még akkor sem ha épp halálra van szeretgetve:)

20/L

Üdv.

2011. ápr. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

szia!

Szerintem ez azért van sok esetben mert a cica úgy érzi ő a főnök te meg a szolgája, avgy megtürt személy.Ezért is veszi a bátorságot hogy karmoljon,fújjon, vagy harapjon.Sok esetben ez azért van mert vagy kinti cica volt és úgy fogadtuk be vagy mert már kiskorában úgy neveltük h mindent megengedtünk neki:)

Az nem bántja akit tisztel!

Szerintem mivel már idős nem hiszem hogy tudsz javítani a helyzeten, de ha nem félsz tőle, és probálsz nyitni felé,lehet hogy változhat a helyzet!

Remélem segítettem !

2011. ápr. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Félni nem félek tőle, mert csak akkor karmol, ha próbálom megsimogatni, viszont anyukámnak néha minden ok nélkül nekiugrik:S Pedig ő sem bántotta soha, sőt ő eteti és cseréli az almot (de ezt már írtam). Köszi az újabb válaszokat is:)
2011. ápr. 30. 16:10
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy lakásban élsz vele? Ha igen, akkor egy "simogatás hadjárat" talán segítene: amikor elmész mellette, simogasd meg lágyan egyszer, aztán menj tovább. Ha már hozzászokott, akkor is kaphatja az egy simit, amikor alszik.

Én ezt csináltam a miénkkel, amikor még tartózkodó volt, és végül az anyjának fogadott...

2011. ápr. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!