Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam össze őket?

Hogy szoktassam össze őket?

Figyelt kérdés
Van egy két éves ivartalanított nőstény cicám és szeretnénk mellé venni egy kiscicát. Holnap megyünk megnézni a kicsit aki május közepén hozható el. Mit csináljak az első napokban? (Ha ez számít a nőstény cicának volt már egy alma.)
2011. ápr. 29. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Igzából nem tudom.Csak az én tapasztalataimat tudom neked elmodani, ha segít valamit is.

Én 7 éve kaptam egy kandúr kiscicát, és nemsokkal rá kb 4-5 hónap, vagy talán korábban, jött mellé egy kislány cica.

Az elején fújták egymást, "harcoltak", stb.. de kis időmúlva már elfogadták egymást, együtt aludtak, imádták egymást, a nőstény cicám mindenben utánozta a kandúrt :), szinte felnézett rá, eltanúlta a trükkjeit, stb. :)

Sajnos a kandúr most 2 éve,h meghalt, az elején megviselte, de mostmár megvan velünk.

Nemrég alig 5-6 hónapja találtam az utcán egy kiscicát,nem bírtam otthagyni hazahoztam, amíg találtam neki gazdit.

Az enyém teljesen kivolt ettől.. nem jöt elő amíg ő itt volt, teljsen maga alatt volt.

Kérdezgettem én is,h ez meddig marad így, cicákkal foglalkozó ismerősöm mondta,h lehet h pár nap, lehet pár hónap, de lehet h sosem szokják meg egymást.

Végül 3-4 hónapot volt nálunk, aztán találtam neki új gazdit.

Ezzel csak azt akartam mondani, nem tudom,h segített-e ,h minden cicus más, és időtől is függ.

Te cicád 2 éves, lehet ,ő még máshogy fogja fogadni az új cicát, nem tudni.

Egy biztos,amit nekem is tanácsoltak,h sokkal többet (de LEGALÁBB)ugyanannyit kell foglalkoznod a "régi" cicáddal, és nem szabad őt bántani, vagy rászólni, azért, ha fúj az új cicára , mert ez természetes,magától kell,h elfogadja.

Jah meg azt is tanácsolták,h külön legyen az ételük,táljuk, nehogy azt higgye a cicád,h most osztoznia kell a másikkal, külön fekvőhely is kéne, sőt volt ,aki azt mondta,h külön szoba is...(elhiszem,h nem rossz ötlet,dehát mi ezt nem tudtuk kivitelezni :) )

Nah remélem segítettem valamit, de lehet, h nem sokat

20/L

Üdv.

2011. ápr. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez egy napos folyamatos munkát írok le!Elsősorban mikor meghozzátok legyenek egy picit külön egymástól , majd mutassátok úgy meg őket a másiknak , hogy ne érintkezzenek.Következő , törölközővel töröld körbe a cicát majd ahol a másik cicák is járkálni szoktak oda a törölközőn rajta lévő szagokat törölgesd pl:sarokülő garnitúra , nyugi ezt csak ők érzik!Majd mikor megszokták a másik cica szagát , elkezdve 5 percnél mindig folyamatosan egyre több idővel oda engedni őket egymáshoz!De az egyik cica se érezze úgy , hogy a másikat szeretitek jobban!Sok sikert hozzá!
2011. ápr. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

szia!

Mi is hasonló helyzetben voltunk tavaly,egy hatéves cicához hoztunk egy 5 hetes kiscicát.

Első amit tudni kell, hogy amikor megjön a kisjövevény,ne foglalkozz vele sokat a nagy macska előtt,mert féltékeny lesz és a lelkére veszi.A nagy macskát kell simogatni beszélni hozzá,hogy lássa hogy ő a fontos.Nálunk 4 napig volt az hogy a nagy macska nem jött elő vagy ha elő is jött fújt ránk is meg a kicsire is.De ez az miatt van mert más az illata, meg nem tudja hova tenni a helyzetet.De elmúlik hidd el.Nem szabad rá szólni a nagy cicára ha néha oda megy és pofozgatja a kicsit.Meg kell tanulnia a kicsinek hogy ki a ház ura,:) hol foglal helyet a rangsorba!Ez fontos!Tudom nehéz megállni hogy ne avatrkozzunk közbe,de nem szabad.Utána ők egymás között lerendezik majd!Ha ügyes vagy hamar összeszoknak.

Remélem tudtam segíteni:)Sok sikert!

2011. ápr. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!