Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek elegendô, megfelel...

Szerintetek elegendô, megfelelô ha az egy éves ivartalanìtott nôstény cicàmat, CSAK és kizàròlag Royal Canin tàppal etetem?

Figyelt kérdés

Természetesen nagyon figyelek a megfelelô folyadékbevitelre, 4 helyen is van neki kirakva vìz, és naponta tôbbszôr is cserélem, hogy friss legyen, fogyasztja is rendesen...

Igazàbòl az indok az a folyamatos allergiàs sebek véresre vakaròzàsa miatt volt, amire az àllatorvos csak talàlgatott, de egészen eddig, mìg nem vàltottunk az RC-re mindig volt valami kisebb nagyobb zûr vele...

Parazitàk kizàrva és ìgy hogy màr egy hete csak azt eszi kezd rendbejônni a legrondàbb sebe is. Meg vagyok lepôdve, ôrûlôk, hogy jobban van, felszedett fél kilòt plusszba (ràfért!) és a bundija is szebb!

Kapott egy Furminator-t is, az egy csodacucc! Remélem ìgy kevesebb baj lesz a szôrlabdàkkal, bàr hànyni egyszer se làttam, de a kaki az mindig nehezen ment, emiatt volt hogy a végbele kicsit kifordult, remélem ezen vàltoztatàsok elegendôek lesznek, hogy egészséges lehessen..

Szòval ôsszegezve a kérdés, baj, ha csak az RC 33 Sensible tàpot adom neki?

Lehet ettôl hùgykôves? Amùgy az mi? és hogy veszem észre?


2011. ápr. 30. 00:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Idézek magamtól :) :Figyi, ez nem egy nagy probléma.Minden állat teljesen más, pl. a mamám cicái is pont ugyanilyenek, mamám hozzászoktatta őket a nyers húshoz, minden nap legalább egyszer azt kaptak, és ha nem, akkor ugyanígy inkább nem esznek és ki kell dobni a kaját.

Ők a whiskas szárazat imádják, meg a nyers húst.

De pl. az egyik cica, a kis kövérke, az ég világon minden édességet megeszik, ilyet még nem láttam,pl. csoki(megvan érte halva),süti, joghurt, puding (és nem nincs halálra eteve,mert tudjuk,h nem szabad édességet adni, kb, egy kis kockának a negyedét kapja hetente, mert úgy imádja)

Szóval minden állat más, egyébként meg ha van olyan kaja amit megeszik, akkor örülj neki, nincs azzal gond.

Az egyetemen is úgy tanítják,h a macska nem ember, nem kell neki változatos étrend, mint nekünk,h egyik nap rántott hús, másik nap pörkölt.

Neki azaz egy kaja ugyanolyan jó.

..de, és ezt elmondom neked is, én sajnos későn jöttem rá, hogy attól, mert a TV halálra reklámozza az ilyen-olyan alutasakos, meg konzerves kajákat, és legyen az akár whiskas,kitekat, stb.. EGÉSZSÉGTELEN.

Én is éveken át azza letettem az enyéimet, most már csak Royal C. száraztápot kap, anyagiakban ugyanaz, megveszek 1 hónapra mondjuk 3 kg tápot, mint régebben össze-vissza tasakokat(sőt sztem még olcsóbb is, ha jó helyen veszed)

Remélem segítettem :)

Üdv.

Szóval én is féltem először, vagyishát tartottam tőle,h tényleg egész életében ezt kell majd ennie, de ahány állatorvosnál jártam, vagy beszélek, mindtől megkérdeztem,hnem baj-e, és mind azt mondta,h nem, sőt tv ben macskatenyésztők is ugyanezt mondják.

Igaz én azért is váltottam ,mert amióta már csak egyedül van, azóta semmit sem mozog, lányis és ivartalanított is, úgyhogy kicsit kövérke :)

Én a RC-ből a diétás tápot veszem neki ,2x 3,5 kg-ot szoktam venni az kerül 14.000 ft-ért, vagyis a 3,5 kg 7 ezer ft.

Szerintem annyira nem vészes, kb. ugyanígy jöttem ki mikor, tasakokat vettem neki.

ÜDV.


Szóval,h csak azt eszi egyáltalán nem baj, sőt jóó!

A hugykő nem játék, de azt orvostól kérdezd meg.

2011. ápr. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én cicám húgyköves, ezért ő szigorúan csak gyógytápot eheht. RC-t kap ő is.

Nagyon jól el van vele, nem panaszkodik. :)

Teljesen rendben van ha csak RC-t eszik a cica.


Nem hiszem hogy ettől függene hogy a cicád hugyköves lesz e vagy sem.

A legveszélyeztetebbek a túlsúlyos ivartalanított kandúr cicák.

Itt egy cikk a betegségről: [link]


Esetleg megpróbálhatod hogy kevered a tápokat. Teszel bele neki pl egy kis ivartalanított cicáknak való tápot.

De akkor is mindenképp maradj az RC-nél. :)

2011. ápr. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Száraztáppal fokozottabb a húgykő veszélye, de nem rövidtávon. Szerintem most annak örülj, hogy találtál valamit, amit a finnyás macskád szívesen eszik, és javul is az állapota - tehát add azt, amíg összekapja magát.

A tapasztalatom az, hogy az egészségesebb nyershúsra váltás éhségsztrájkokkal jár, amíg el nem találod az ízlését, csak jó kondiban érdemes belevágni :)

2011. ápr. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nem kell aggódnod, a macskák válogatósak, és az RC-t is csak addig fogja enni amíg meg nem unja, ha nem eszi, akkor megunta és kereshetsz neki mást (ami szintén lehet RC, csak másik) A húgykő nem feltétlen a táptól függ. Akkor is lehet húgyköves ha konzervet eszik. Az igaz,h kisebb az esélye. Szerintem vegyél neki RC sterilised 37-et (ez direkt a húgykő megelőzésére szolgál) és add neki keverve azzal amit most eszik.
2011. máj. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!