Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért néz prédának? Szerintete...

Miért néz prédának? Szerintetek mi lehet a gond, és hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Fél éves a macsekom, és azt hiszi, ő a párduc, én, meg az antilop. Mindennap legalább egyszer levadász és megharap, néha erősen. Általában a lábamat v a kezemet (akkor is ha alvás közben kilógnak a takaró alól. De pl a fejemet sosem bántja. Valaki azt mondta túl korán lett elválasztva, és az anyja nem tanította meg a "rendre".(Nagyon kicsi volt amikor találtam, az anyja elhagyta)
2011. máj. 1. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:

az én cicám is csinálja,ha futok előle még üldöz is,de ő általában nem harap.

nem tudom miért csinálja,de ő is túl korán lett elválasztva az anyjától

2011. máj. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Sztem egyszerűen csak játszik. Az én macskám is ezt csinálta én játéknak fogtam fel. néha ijesztő mikor este kiszaladok és levadássza a lábam.. ma már elég idős a cicám és már leszokott erről. Mivel korán szakadt el anyukájától lehet hogy próbálgatja magát. Sztem ezt majd kinövi amikor megkomolyodik. Nem kell aggódnod szerintem. :)
2011. máj. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi, amúgy nem aggódom, csak rohadtul fáj :)))
2011. máj. 1. 16:18
 4/10 anonim válasza:
Jah és harapott az én cicám is sőt erősen belémkarmolt és még rugdalta is a kezemet ha sikerült elkapnia kicsit fájdalmas néha, de én eltűrtem :D szerencsére erről már leszokott.
2011. máj. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hú de jó! Drukkolj h az enyém is leszokjon. Ebben a hónapban viszem heréltetni, remélem az is segít kicsit lenyugodnia, mert elég kis vadállat tud lenni ha rájön...napi 1x kb. Amúgymeg imádni való kis bandita!!
2011. máj. 1. 16:32
 6/10 anonim válasza:
Okés drukkolok. :D amúgy miénk is ivartalanítva lett csak ő nőstény :)
2011. máj. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amikor harap, koppints a szájára és mondd, hogy nem szabad. Következtesen le kell állítani, nem lehet, hogy néha hagyod, néha nem. Az is jó módszer, hogy megfogod a nyakán a bőrt, kicsit megrázod, mert az anyacica is úgy neveli őket.
2011. máj. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt csinálják, pedig mindkettő ivartalanított és nem lettek korán elválasztva az anyjuktól. Szerintem csak játszani szeretne a tied is. Mi ezt úgy oldottuk/oldjuk meg, hogy rendszeresen játszunk velük. Egy műanyag rúdra rákötöttünk egy plüss patkányt és azt vadásztatjuk le velük. Nagyon élvezik és viccesek is egyben.
2011. máj. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ja, én focizni szoktam vele minden nap, mert azt szereti, de nála ez ettől teljesen független!!! Néha behülyül. Tünetei: Púpos hát, felborzolt farok, lelapított fül, sunyi nézés, oldal irányú galopp. Nagyon vicces ilyenkor de vigyázni kell vele :D

Megpróbálom a nyakas módszert. Mondjuk tegnap úgy megharapott h lyuk maradt a lábamban, akkor a párom ráhúzott a popójára egy papuccsal, aztán meg jött bocsit kérni meg minden, szal tudja h nem szabad meg h rossz de ettől függetlenül csinálkja.

2011. máj. 1. 18:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Sokszor valóban a korai elválasztás az oka. Én kiskorában leszoktattam erről, de most 4 évesen úgy látom, néha unalmában csinálja és elég ijesztő. A cica ugyanis 7 kilós, és egy darabig békésen heverészik mellettem amikor tévézek, egyszer csak behúzza a füleit, sunyít és láthatólag támadni készül. Ilyenkor nem mozdulok, mert arra vár és különben csapna a mancsával, inkább rá sem nézek, egy idő után lehiggad. Lehet hogy neki ez játék, de én nem díjazom. Egyébként velem nagyon kedves, bújós, csak néha rájön ez a dili.
2011. máj. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!