Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eltűnt a cicám! Mit tegyek? ,

Eltűnt a cicám! Mit tegyek? ,

Figyelt kérdés
A 3 éves kadúr cicám már egy hete eltúnt és félek , hogy meghalt.Egyszer ment el de nem önszántából mert el akartuk vinni és egy hónap múlva visszajött.Most eltűnt és az a selytésem , hogy meghalt mert az egyik szomszédunk nem szereti a macskákat és ezért mérget rakott ki és ott hallt meg az előző cicám is.És az a selytésem , hogy a kandúr cicám és úgy végezte mint az előző cicám.Mit tegyek , vagyis anyum azt mondta ha nem jön vissza a cicám , hoz egy másikat.De mivan ha az is így végzi ?? Másképp a környékről is tüntek így el macskák.Szóljak valami állatvédőknek vagy mi ?? Segítsetek !!
2011. máj. 1. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:

mindenképpen jelentsed be azt az állatkínzót

undorító, való színűleg ez a cicád is ugy végezte mint az előző, a szomszéd kinyírta

részvétem :(

2011. máj. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Azonnal szólj az állatvédőknek! Rettenetes aki ilyet tesz. Nálunk is voltak ilyesmi dolgok. Pl: Kaptam egy kiscicát, ahogy nőtt felfele egyre kíváncsibb és kíváncsibb lett, kiment az utcára stb. Egyszer csak átordított a vén szomszéd hozzám, hogy ha az én macskám át mer menni az ő kertjébe, kapával agyonveri. Na én fogtam magam, és szépen, kulturáltan leosztottam, mert ha megtette volna, annak olyan következményei lettek volna. Érdekes módon a ciciám nem szokott annyira arra felé mászkálni. :DD
2011. máj. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De hogy ?? A szüleim nem akarnak balhéba kerülni és én meg mit tehetnék.Másképp a tulajdonosok nem is ottlaknak csak néha kijönnek rendbeteszik a terepet és leteszik a mérget és elmennek !!
2011. máj. 1. 22:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk én is kifejezetten dühös tudok lenni, ha az utcabeli macskák összeszűrözik, lehugyozzák a teraszon a párnákat, kirámolják a kukát. A macskatulajdonosok néha eltűnődhetnének a miérteken is.
2011. máj. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Úgy érted, a szomszédok bemennek a portátokra, és belecsempészik a cicus táljába a mérget? Vagy a saját udvarukra/kamrájukba teszik? Mi van, ha csak az egereiket akarják kiirtani, a macskátok meg megeszi a drága mérget? Még kártalanítást is kérhetnek...:)
2011. máj. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy az a vadállat tette. De sajnos, ha ő is tette, hiába szóltok az állatvédőknek, mivel nem tudjátok bizonyítani, hogy ő tette el láb alól a cicákat. Csakis akkor tudnátok, ha tetten érnék az állatvédők, az meg szinte lehetetlen. Ha találnak is az illetőnél mérget ráfogja, hogy egek, vagy patkányok vannak a portán. Szóval sajnos nem sok az esély.


De addig is mondassátok be rádióba, hogy eltűnt a cica, plakátozzatok, vigyetek plakátokat az állatorvosoknak is, hogy tegyék ki.

Remélem előkerül!!!!!


23L

2011. máj. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha megint ott lesznek, beszélj velük, hogy ha tehetik, másféle módszert használjanak a patkányok-egerek ellen, majd tedd hozzá, mert gondolod, hogy azért teszik ki a mérgeket. Mondd, hogy azért kéred meg erre, mert a macskáid ezért pusztultak el mert ettek belőle. Ha nem javul a helyzet, már lesz egy olyan bizonyítékod, hogy megkérted, de ennek ellenére sem változtatott!

Ha pedig nem kéred meg, akkor ha annyira nincsenek otthon..mássz át a kertjébe.. borítsd ki, vagy dobd ki " átment a "labda" indokkal :DD Ismerősömék régen így csinálták :D De aztán szóltak nekik, és abbahagyták :)

2011. máj. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!