Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetek még a rüh ellen?

Mit tehetek még a rüh ellen?

Figyelt kérdés
2 hete vettem a cicának kullancs elleni nyakörvet.Féltem, hogy nem fogja elviselni, mert elég idős cica már, és ez az első nyakörve.( még mielőtt szitkozódna valaki, úgy fogadtam be szegényt,és eddig frontlinet használtam, de már immunis rá).Szóval beigazolódott a félelmem, nem bírta elviselni a nyakörvet, vakarózott,olyan szinten, hogy már a rühesség tüneteit produkálja.Szóval a nyakörvet levettem, cseppentettem rá advocate-t, és naponta többször kamillateával megmosogatom a sebeket, már amennyire engedi.Még vmi lehetőség??
2011. máj. 3. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi ebben az esetben calciumusc injekciót itattunk, igaz, kutyánk van.

Szerintem a bőrére nyugodtan használhatod a Benzoil Plus sampont. Állatgyógyszertárban kapod meg.

Egy éve mi 3800.- -ért vettük.

Plusz még kamillával mosogattuk a bőrét, és Betadinnal fertőtlenitettük.

Vagy pedig állatorvos.

2011. máj. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A rühességet rühatka okozza, nem nyakörv. Az allergiát okozó eszközt többet ne használd. Ekcémát kaphat tőle. A kezelést leírta az előző válaszoló.

Frontline-ra nem lehet immunis lenni.

2011. máj. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy "immunis" lett a Fronline-ra??
2011. máj. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért gondolom,hogy immunis rá, mivel folyamatosan tele volt kullancsokkal.Pedig pontosan figyeltem a határidőt.CSak most azt nem tudom, hogy akkor kullancsok ellen hogyan védekezzünk.Amig rajt volt a nyakörv, egy db nem volt benne, de mégegyszer nem teszek rá, ha ez a vége.
2011. máj. 3. 14:02
 5/5 anonim ***** válasza:
A Frontline nem fogja megakadályozni, hogy belemenjen a kullancs. Viszont mielőtt megszívná magát, elpusztul, úgyhogy csak ki kell szedni.
2011. máj. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!