Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 8 hónapos kiscicám valószínűle...

8 hónapos kiscicám valószínűleg vemhes. Mekkora veszélyt jelent neki, ha kihordja és megszüli a kicsiket? Nem túl fiatal még hozzá, hogy anyuka legyen?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos kislány cicám, aki valószínűleg vemhes. Nem vagyok benne biztos, mert még nem látszik a pocakja, de már két hete itt van a kertünkben egy vörös és egy fekete kandúr, a múlt héten pedig láttam őket a cicámmal ismerkedni. Arra lennék kíváncsi, hogyha esetleg vemhes lett valamelyik kandúrtól, akkor mennyi rá az esély, hogy épségben ki tudja hordani és gond nélkül megszülni a kölykeit? Szinte ő maga is kölyök még, és félek, hogy megterhelő lenne neki. Mit tanácsoltok? Ivartalanítsam őt, akár vemhesen is, amíg nem késő elvégezni a műtétet, vagy nem lesz baj belőle, ha megszüli a piciket? Melyik veszélytelenebb? Nem szeretném, ha baja esne, így inkább azt a megoldást választanám, ami a lehető legkevesebb kockázattal jár számára. Ti mit tanácsoltok?
2011. máj. 4. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha vemhes is lett, nem biztos, hogy megmarad, mert még fiatal. Az ivartalanítást pedig bármikor el lehet végeztetni, akár vemhesen is. Az jobb is lenne neki szerintem. Nyugi, nem lesz semmi baj, ha megműtik.
2011. máj. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
ivartalanítás az okos döntés, megcsinálják vemhesen is
2011. máj. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én ivartalanítanám.

A műtétet előbb utóbb úgyis el kell végezni, a vemhesség,ellés csak egy plusz kockázat lenne.

És fiatal még.

Inkább csináltasd meg a műtétet most.

2011. máj. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Az én macskám 9 hónaposan szülte meg a kölykeit, semmi baja nem lett. Szerintem ne ivartalanítsd, ha már vemhes, meg fogja tudni szülni a cicákat. Ha nem szeretnéd, hogy fialjon, és nem vemhes még, akkor vidd csak el kimiskároltatni, mert szerintem nem túl egészséges, ha már kiscicákkal a méhében műtik.
2011. máj. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%
Utolsó vagyok. De a legjobb az lenne, ha beszélnél egy állatorvossal, mert ő ismeri biztosan a kockázatokat.
2011. máj. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben! :) Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat, mindenképpen beszélni fogok egy állatorvossal. Remélem, tényleg nem lesz semmi baj. Köszönöm még egyszer. :)
2011. máj. 4. 18:43
 7/7 timar1979 válasza:
Az én cicám sincs még egy éves és sajnos akárhogyan is vigyáztunk rá sajnos mégiscsak "terhes" lett. Azóta meg is lettek a kiscicák 3 gyönyörű cica. De az anyuka nagyon megszenvedett értük végig vele voltam a "szülésnél", és a végére már alig volt ereje nyomni szegénykének. Délután fél 6-tól éjjel 1-ig szenvedett. Én is amint lehet elviszem ivartalanítani.
2011. máj. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!