Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam le a cicust a...

Hogy szoktassam le a cicust a harapásról?

Figyelt kérdés
Van egy befogadott cicám, aki gerinc sérüléssel, bénán érkezett hozzám, előélete, kora ismeretlen. Nagyon szelíd, kezes, harapás, karmolás nélkül tűrte a pisiltetést, szurikat, mindent. Az óta talpra állt, és már szinte észre sem lehet venni rajta, hogy mekkora traumán ment át fél évvel ezelőtt. Végig kedves, barátságos, dorombolós, játékos volt. Kb. egy hónapja viszont nagyon bedurvult. Jön hozzám dorombolva, és amikor meg akarom simizni rám ront, megharap, össze karmol. Ha figyelmen kívül hagyom, akkor is rám ugrik, belém harap. Az első próbálkozások játéknak tűnnek, de ha megpróbálom elküldeni, vagy bele megyek a játékba, akkor elszabadul a pokol. Mint egy vérengző fenevad nekem ront, púpozza a hátát, fúj, morog, és tovább támad. Hiába próbálom játékra cserélni a kezemet, az nem kell neki csak én. Ha felállok, akkor a lábam a cél. Próbáltam, hogy elkapom a grabancát, megvárom, még lenyugszik, és leteszem, de ettől csak még dühösebb lesz, és még durvábban támad. Most lehet, hogy kinevettek, de nem sok tapasztalatom van a maccsokhoz. Mit tudok vele kezdeni? Ez normális viselkedés? Még nem kezdett engem gyilkolászni, rengeteget játszottam vele (játékkal), most már nem tudok, mert ez nagyon fáj, és sokszor elég csúnya sérüléseket okoz. A cicus gazdi kereső, de hogy adjak örökbe egy olyan cicát, amelyik még engem is rettegésbe tart?
2011. máj. 4. 19:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Fiú vagy lány macska?

Kéznél tartott valamiféle spricni mikor begerjed? Vizet nem kedvelik.

De várj még több vélményt, lehet épp rosszat ajánlok.

Sérülése, fájdalma biztos nem maradt meg?

2011. máj. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
58%
Szerintem kend be az ujjaidat foghagyma vagy erős paprika krémmel( pl.: erős pista :) ). És egy kis idő után leszokik róla . De semmiképpen se üsd meg mert ő állat nem tudja hogy miért kapja !
2011. máj. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
Ja és mindig vigyél magaddal egy kis tálka vizet ha játszani akarsz vele ( am az enyém is ilyen volt de mi már nem bent tartjuk ) és fröcsköld le nem azt mondom hogy borítsd rá a vizet hanem egy picit fröcsköld le!Vegyél mindig jó vastag kesztyűt és birkózd le persze csak játékosan és mindig vicesen beszéjl hozzá pl.: Na most én győzök stb stb ...!
2011. máj. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Lány cica, kicsivel több, mint egy hete lett ivartalanítva. Nincs kéznél semmi, csak a kezem :-)

Nem ütnék meg soha állatot, és nem is hinném, hogy az célra vezetne. Sajna az egész kezem kenni kellene, mert nem csak a kézfejem harapja, hanem ahol éppen ér. Ha ülök, akkor a vállamba is bele mar, ha épp azt szemeli ki.

2011. máj. 4. 20:17
 5/17 A kérdező kommentje:
Víz? Ez nem jutott eszembe, jó ötletnek tűnik, remélem azért nem húzom ki nála a gyufát :-) Ha bele megyek a játékba, kevés a vastag kesztyű, belém mar ahol ér. Úgy szeretném újra megsimogatni, de már minden mozdulat kihozza belőle a vadállatot.
2011. máj. 4. 20:20
 6/17 anonim ***** válasza:
Ki tud menni a cica, vagy lakásban tartod? Nekünk is volt egy cicánk,az kicsinek tündéri volt, de mikor felnőtt folyton "vadászott" ránk, vagyis lesből ránk támadott.Ráadásul elsősorban a gyerekekre. Megkérdeztük az állatorvost és ő azt mondta, vannak macskák, akik nem bírják a lakásban tartást. Túl erős bennük a vadászösztön.Így végül sajnos el kellett ajándékoznunk vidékre, ahol kijárhatott.Persze lehet, hogy a tiédnek más a problémája, hiszen annyi baja volt már!
2011. máj. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekünk pár éve volt egy nagy, fekete kan macskánk. Ugyanezt csinálta, csak mivel 6 kilót nyomott és a körmeit valamiért nem reszelte (szüleim nem engedték, hogy levágjam neki)nagyon erős fájdalmat okozott. Először csak játszott, aztán véresre marta és harapta a kezem. Próbáltam kirántani a karom, de nem engedte, és iszonyatos erő volt benne. Végül úgy döntöttünk, kiheréljük, de végül elcsavargott és nem tért vissza. Menhelyi cica esetében a trauma és egyéb negatív tapasztalatok közrejátszhatnak az agresszív viselkedés kialakulásában. Lehet fél, hogy bántani fogod. Ha étellel kínálod, biztos hízeleg majd és nem támad. Ki kell használni és jutalmazni. Nekünk ez a módszer sokat segített a nevelésben, csak sajnos eltűnt, mielőtt a végeredményt megtapasztalhattuk volna...
2011. máj. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem használsz új öblítőt, illatosítót, testápolót, szappant, valamit?Mert lehet h vmilyen szag rossz élményt kelt benne. Pl. bántotta vki akinek olyan szaga volt.
2011. máj. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Még csak 1 hete lett ivartalanítva, ergo még nagyban működnek a hormonok, jó ideig eltelhet, mire teljesen kiürülnek.

Addig is azt mondom, ne menj bele az ilyesfajta durva játékokba. Legtöbbször egyébként azért csinálják ezt a macskák, mert nincs másik macska, akivel ezeket a durva játékokat lejátszhatnánk, így hát jobb híján az emberen gyakorlatoznak. Tudom, mert volt egyke macskám, és volt testvérpárom is.

A "garabanc elkapása" jó módszer. Ha rájön az 5perc, kapd el, és finoman szorítsd a földhöz, de ne csak a tarkójánál, hanem a hátán is szorítsd meg, így meg tudod tartani. Persze mindezt érzéssel. Azért mondom ezt, mert én sokáig hagytam egy macskának hogy ezt játsza velem (ha elmentem meleltte, belémkarmolt, rámfújt, stb) Nagyon érdekes volt, hogy csak velem szemben volt ilyen, mert a család többi tagja nem hagyta magát, ha velük próbálkozott, ki lett porolva egy összetekert újsággal a kis valaga. Erre rájöttem, és többé nem hagytam magam, megfegyelmeztem ha muszáj volt, azóta nem támadt rám.

A vizet is kipróbálhatod, ha épp van kéznél.

2011. máj. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Használj valami tárgyat a játékhoz. Nem azért támadja a kezedet, lábadat, mert fájdalmat akar okozni neked, hanem akkor és ott neki az a "zsákmány". Madzag, papírdarab, bármi, amit kergetni tud és el tud kapni, megfelel.
2011. máj. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!