Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja a macskámnak?

Mi lehet a baja a macskámnak?

Figyelt kérdés

Pár napja csak az étel háromnegyedét eszi meg és félős is lett. Annyi történt pár napja, amikor először látott esernyőt nagyon megijedt és kb egy napra elbújt, került pár új dolog, ruha stb a lakásba, azoktól is megijedt, még akkor is félt, amikor már rég elpakoltam őket.

Lehet, hogy lelki alapon van nála valami? Nagyon érzékeny tud lenni, lassan egy éves, még mindig megvan a szopási reflexe, de egyébként meg nagyon vidám, játékos macska.


2011. máj. 4. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak tényleg megijedt, elvileg a macskák a helyhez ragaszkodnak, tehát a lakáshoz kötődik, és most gondolom meg van szeppenve, hogy mi ez a sok változás:) Majd hozzászokik, addig is törődj vele egy kicsit többet
2011. máj. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én cicáim 6 és 8 évesek és még most is sok mindentől félnek, pedig nagyon finoman bánunk velük. A hirtelen vagy magas hangoktól azonnal elszaladnak, elbújnak. Nem szeretik az idegen tárgyakat és a hirtelen rendezkedést.

Nem lehet, hogy már volt esernyővel dolga és kellemetlen emlék maradt számára?

Ha kevesebbet eszik nem gond, csak egyen. Nem mindegy, hogy mióta lakik nálad.

2011. máj. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért ez így nem igaz, hogy CSAK a helyhez ragaszkodnak.

Szeretik a megszokott helyüket, mint az emberek között is mindenki, de a személyekhez is kötődik. Az embereknek is van az a mondásuk, hogy "mindenütt jó, de legjobb otthon".

Csak a macskák általában azért önállóbb lények, mint a kutyák, nem csüggenek állandóan a gazdájukon.


Amúgy kicsit furcsa, hogy ennyire megijedt. A miénk is elég félős volt, de azért ennyire nem vitte túlzásba, hogy ruháktól megijedjen... Valószínű inkább tényleg csak az esernyő az oka.


Nekünk volt egy villanyvonatunk, amitől félt a cica, főleg mert hangos volt, meg persze mozgott is. Csak messziről volt hajlandó nézni. Én segíteni akartam szegényen, kezembe vettem a mozdonyt és lassan, nyugtató hangon mondtam neki, hogy látod, nem kell tőle félni, és lassan a kezemben tartva, forgatgattam, piszkálgattam, hogy lássa, nekem sem lesz semmi bajom tőle. Letettem a földre is és úgy piszkálgattam, felborítottam a kezemmel, ahogy a macskák játszanak az egérrel. Ezután lassan odavittem neki, hogy közelebbről is nézze meg ő is, szagolgassa meg. Először fújt rá egy kicsit, de hamar megnyugodott. Ekkor letettem elé a földre és ott is lökdöstem egy kicsit előtte. Ekkorra már nem félt tőle.

Kicsit később már ott ült a körsín közepén, a síneket vizsgálgatta. Ezután újra rátettem a sínre a mozdonyt és elindítottam. Ekkor már vígan nézte, ahogy megy körülötte körbe-körbe és egy alkalmas pillanatban egy jól irányzott mancsmozdulattal lelökte a sínekről, majd győztesként távozott a helyszínről.


De például a porszívótól mindig félt és csak jóval a porszívózás után jött elő, addig pihent egyet a kád alatt.

Az már nagyon hangos volt, ahhoz nem tudott hozzászokni annyira.


De egy ilyen kevésbé ijesztő tárggyal, mint az esernyő, megpróbálhatod megbarátkoztatni. De ne úgy kezdd, hogy kinyitod előtte.

2011. máj. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

8 hónapja van nálunk, 3 hónaposan került hozzánk. Előtte egy héttel már megvolt a másik cicánk is, akkor látszott, hogy szegényke nagyon fejletlen, soványka, nehezen oldódott fel, meg az, hogy minden nap "szoptatnom" kell... Szerintem valami trauma érhette, remélem most is csak az ijedtség.

Nem tudom mi lesz vele, ha ennyire érzékeny a környezet változásra, most albérletben lakunk, és pár hónap múlva úgy néz ki, hogy saját lakásba költözünk.

A ruhák mellett vettünk sátrat is, amit kibontottam, akkor észre se vettem, de lehet, hogy már akkor bebújt az ágyneműtartóba, ott szokott bújkálni, próbálom ilyenkor nyugtatni, nem igazán válik be, inkább kialussza magát a sötétben és amikor kibújik már semmi baja :) Úgy látszik, most sok volt neki :S

2011. máj. 4. 23:41
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja és barátom viccelődni akart vele, direkt kinyitogatta az esernyőt, ez a szerencsétlenke meg majdnem bebújt a wcbe annyira megijedt :S Azóta nagyon dugdosom az esernyőt, majd ha rendbejött megbarátkoztatom vele:)
2011. máj. 4. 23:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, a miénk is a kád alá menekült, ha bármitől félt és ott kuksolt egy darabig. És ő is szopcsizott elég sokáig.


De akkor valószínűleg meg is van a "bűnös" a barátod személyében...

2011. máj. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!