Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tud. Tok macskás alapítványt,...

Tud. Tok macskás alapítványt, aki segítene utcán lévő cicákat ivartalanítani?

Figyelt kérdés
A házunk előtt van két macska ház és a nénik ott etetik a cicákat. Ezzel idáig nincs is bajom, sőt én is szoktam nekik adni, de nyilván a kaja miatt odaszoknak a környék kóbormacskái, és egyre többen vannak, mostmár 4-5 macskát látok rendszeresen. Itt a párzási időszak, ebből pillanatok alatt lesz 10, abból meg őszre 100 macska. A menhelyek tele vannak kismacskákkal, nem kellene újabb felesleges almoknak születniük. Én vállalom, hogy megpróbálom begyűjteni őket, és a fuvarozásukat is, de a lábadozásukra nem tudok nekik zárt helyet biztosítani, mert nálam is van egy macska meg két kutya, és ennyi macska ivartalanítását kifizetni sem tudom. Nincs ötletetek, hogy honnan lehetne segítséget kérni?
2011. máj. 6. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a netboard macskamentők oldalt, ők nagyon sok segítséget tudnak adni.
2011. máj. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egész nap nem megy a netboard, de nem is írtam még oda soha, csak olvasom, mert ki vagyok ettől, hogy csoporttagságot kell kérni, hogy írhass valahova, és hetekig tart mire megadják.


Neked van reged? Nincs kedved segíteni?

2011. máj. 6. 11:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs, nem ismerem a működésüket. Persze, megértem azt is, hogy próbálják korlátozni a segítségkérőket, mert így sem mindig győzik a sok állatot. Nekünk is két mentett cicánk van, így tudom, sokan saját jövedelmükből is áldoznak. Próbálj meg állatvédelmi alapítványokat felderíteni, hátha.....
2011. máj. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Csak tudod ebben az a baj, hogyha ivartalanításhoz nem tudok segítséget kapni, akkor még néhány hét, és én is egész alomnyi kiscicával fogok a menhelyek között futkározni, akiknek már nem csak egy műtét, hanem oltások meg gazdi is kell. Basszus még a költségek felét is bevállalnám, csak lábadozó hely meg akciós orvos kellene. Megpróbálom a Noésokat, hátha...

Egyébként nem lenne hülyeség létrehozni egy olyan szervezetet, ami nem foglalkozik mentéssel, meg semmi ilyesmivel, kizárólag ivartalanításra gyűjt.

2011. máj. 6. 14:54
 5/6 anonim ***** válasza:

www.macskamentok.hu

Próbáld meg őket felhívni.

Egyébként tényleg jó lenne egy olyan szervezet, ami segítene az ivartalanításban.

2011. máj. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akitől a mi 2. cicánk van, a Fehérkereszt állatmentő alapítvány önkéntese. Ő "csak" annyit tesz, hogy a mentésre szoruló cicáknak keres átmeneti befogadót, ill. a már rendbehozott cicáknak gazdát. Megállapodásuk van egy állatorvossal, aki elvégzi az ivartalanítást, erre egy másik alapítványból szereznek pénzt, tavaly spec. Franciaországból. Szóval, vannak ilyenek, csak kevesen. És sok a felesleges kiscica, mert az ivartalanítás témája valahogy nem jut el a gazdák agyáig. Te nagyon-nagyon rendes ember lehetsz, tisztellek, hogy ilyen ügyet fel akarsz karolni. Remélem, szerencsével jársz.
2011. máj. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!