Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam egy cicát az utcán!...

Találtam egy cicát az utcán! Nagyon megsajnáltam és hazavittem! Sajnos panelban lakom és nagyon nehezen viseli a bezártságot! Harapdál és karmol engem, de elég durván! Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Kiivartalanítottam, mert kan, hogy hátha alább hagy a rosszasággal de nem! Egyébként nagyon barátságos és ragaszkodó, de nem bírok vele ha bevadul!
2009. márc. 10. 06:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű, de sok türelemmel hozzá lehet szoktatni a benti léthez. Amikor harap és karmol téged, nem szabad hadonászni, mert azt ő bíztatásnak véli a jéték folytatásához. Egyszerűen ott kell hagyni és nem foglalkozni vele. Egy idő után belátja, hogy nem vagy benne a játékban. A bezártságot pedig idővel megszokja, főleg hogy ivartalanítottad.
2009. márc. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Minden cica harapdál és karmol. Nagyon játékosak! A mienk rugdos is. Ha nem szereted, szólj rá határozottan, hogy NEM felnőtt korára megtanulja. A körmét vágd le!


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__162517-mit-c..


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__155097-kaptu..


És csatlakozom az előttem szólóhoz, ha olyat csinál, ami nem tetszik neked, hagyd ott azonnal, vagy zavard el egy sicc!-cel! Nagyon hamar tanul.

De bevadulni mindig be fog.

2009. márc. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A kinti is ilyen.
2009. márc. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Játszani akar és bizony a macskák ilyen durván teszik ezt. Ez tényleg nem a bezártságtól van, csak szüksége van foglalkozásra. Ilyenkor -hogy ne téged karmoljon- adj neki pl. szőrmejátékot (mi a lányom kiselejtezett szőrmeállatkáit áldoztuk fel erre a célra), de még jobb, ha te mozgatod, mintha élő volna. Ezt fix, hogy imádni fogja, és ráadásul nem téged rúg-harap (persze ügyesen fogd).
2009. márc. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb megszokja! Vágd le a körmét és utána kezdj el vele játszani, amikor nem tud karmolni. Én játék közben, amikor bevadult párszor elkaptam régebben és nem engedtem el egy kis ideig. Ebből azt hiszem, hogy az jött le neki, hogy én erősebb állat lehetek, azóta tiszteli az erőmet. Ha játszunk és vadul, elég megfognom erősen és abbahagyja:)
2009. márc. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Szerintem lehet, hogy egy jó sok játékkal felszerelt, a cica számára izgalmas kaparófa is jó lenne. És ha lehet, ne zárjátok ki egyik szobából sem, mert azt utálják, ha valahova nem mehetnek be. Nekünk régen volt egy cicánk, aki mindent lepisilt, ha nem engedtük be a hálóba. :) Egyébként tesztelheted, hogy szereti e a kislabdákat, és ha igen, akkor szerezz be neki egy párat, és ha van időd, akkor gurigasd neki. Ha bevadul, lehet hogy az is használ, ha adsz neki valami kaját (csak azér írom, mert a barátomnak bejött). Az sem utolsó megoldás, hogy veszel neki egy cicapórázt, és leviszed. Bár én nem vagyok valami bevállalós, de nem ismerlek, úgyhogy...
2012. máj. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Tegyél a kajájába nyugtatót. :D
2012. máj. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De édes vagy! Ez teljesen normális! Minden kiscica ilyen. Nme abezártságtól van:)

Játszik. Ha durva, szólj rá hangosn és határozottan: NEM!!!

Ennyi elég. Ha nem elég, koppints az orrára! A körmeit vágd le. Én kesztyűt szoktam húzni, bőrkesztyűt, abban hagyom rugdosni a kezem. Nagyon szeret verekedni. Más kiscicák ezt a testvérükkel tezsik. Ennek te vagy a testvére. Ha durva, lökd el,(durván) és mondd, hogy nem!


Nme kell finomkodni, az anyja is megpofozza., Rendesen erőből. Nme láttál még ilyet? Az állatok a test nyelvén értenek. De nagyon tanulékonyak, érdemes nevelned! Nagyobb korára le fog csendesedni.

Nem minden cica bújós, vannak verekedősek is, meg nagy magányosok. Hogy atied milyen, az később derül ki. El kell fogadni az egyéniségét!


Ha bevadul., lökd fel.Hány kiló vagy? A macskával tudatnod kell, hány kiló vagy te, és a macska mennyi. Ezt csak a test nyelvén érti meg.

2012. jún. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2012. jún. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vásottkarom és Enyvestalp



Vásottkarom és Enyvestalp hírhedt macskapárnak

számított.

Jó névnek örültek, mint vándorszínészek, - zenészek

s kötéltáncosok,

Színeváltó clownok s akrobaták. A Viktória Parkban

ütöttek tanyát -

De ez csak főhadiszállás volt, míg csavarogtak a

városon át.

Ismerték őket a kertvárosban, a Launceston téren s

s Kensingtonon -

Mondom, akkora volt a hírnevük, hogy egy

macskapárt ez már szinte nyom.


Ha alagsori ablak tárva meredt,

S csatatérre hasonlított a terep,

Vagy foghíjas lett fönn a tető,

S beszivárgott résein át az eső,

Ha kihúzva találtál bármi fiókot,

Vagy téli pulóvered elkutyulódott,

Ha az egyik lány éppen megvacsorázott,

s öltözvén, gyöngynyaklánca hiányzott:

Így szólt a család:"A bitangja, a macska!

Vásottkarom volt - vagy Enyvestalp!" S a dolgot

többnyire ennyibe hagyta.


Vásottkarom és Enyvestalp csuda künnyedséggel

el-elcsevegett:

De macska-betörőként is feltört, élmény-szám tört

fel üzleteket.

A Viktória Park sűrűjén laktak, nem volt állandó

munkahelyük.

Szívesen eldumcsiztak a rendőrrel, s oly jópofa-mód,

hogy - az is velük.


Ha leült a család a vasárnap-ebédhez,

Melyről nem bánja, de: várja, kövér lesz

(Argentin marhaszelet s a köret..!)

Ám nézd, a szakács jön s megtöretett

Hangon szól:" Attól félek, ezúttal

Holnap délig várni kell a koszttal!

Eltűnt a sütőből a hús, így e': hoppsza!"

Így szól a család:" A bitangja, a macska!

Vásottkarom volt - vagy Enyvestalp!" S a dolgot

többnyire ennyibe hagyja.


Vásottkarom és Enyvestalp csuda szép összhangban

működött.

Hol az időjárást, hol véletlent gyanítottad a történtek

mögött.

Hurrikánként süvítettek a házon át, s az esküd rá

nem lesz-e hamis,

Hogy: Vásottkarom volt...vagy Enyvestalp...ki

tagadhatná, hogy ez is, meg az is!


S ha veszett robajoktól reng az ebédlő,

Vagy az éléskamrát tűzdeli ménkő,

Vagy a könyvtárból pendül fel, a Ming-

Kori váza repedvén, gyöngyszavú ping! -

Így szól a család:" Melyik itt - melyikük?

Vásottkarom volt! És Enyvestalp!" - És nincs és

nincs, aki bírna vélük!


/Ford.: Tandori Dezső/

2012. jún. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!