Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakásban tartott macskát...

Lakásban tartott macskát muszáj ivartalaníttatni? Miért?

Figyelt kérdés
2011. máj. 8. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj.

Előszőr én sem akartam.

Aztán a legelső tüzeléskor (2 hétig nyervogott, nyöszörgött, szenvedett - és mi is) elhatároztam, hogy mégis.


:-)

2011. máj. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi,az enyém nem rendezett patáliát,sőt elég csöndes volt ezen a tavaszon.És a műtét után többet nem voltak tüzeléses tünetei?
2011. máj. 8. 14:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Azóta is boldogok vagyunk :-)
2011. máj. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát, ha elviseled a két-háromhetente jelentkező, 1 hétig tartó keserves vernyogást, fenéktologatást, akkor nem kell. De célszerű, nem szenved a cica, és ti sem. :)
2011. máj. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem muszáj de bizony ha aludni akarsz tüzelési időszakban is akkor nem árt. A macskának is könnyebb lesz úgy.
2011. máj. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Mi nekünk muszáj volt.Végig pisilt mindent és nagyon büdös volt.Mióta ki lett herélve nagyon jó cica.
2011. máj. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha az első tüzelése volt, az lehetett un. csendes tüzelés, az még nem durva. De én biztosan nem viselnék el egy tüzelő macskát idebent, kikészít az a vernyogás, és ha nem termékenyül meg, akkor tényleg 3-4 hetente újra kezdi. Ja és ezzel kizárod az ivarszervi megbetegedéseket, így sokkal kisebb az esélye a korai halálnak.
2011. máj. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A cicának is jobb, mert amellett hogy valóban kizárod az ivarszervi megbetegedéseket, a cicának hosszabb lesz az élettartama, és nyugodtabb, jobban szocializált lesz, mert nem hajtják az ösztönei.
2011. máj. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!