Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Új macska hozzá szoktatása...

Új macska hozzá szoktatása régebbi cicushoz?

Figyelt kérdés
Van egy kb.: 9 éves cicánk egy két alommal ezelőtti cicát visszafogadtunk mert a gazdijai nem engedhették meg maguknak az állatokat. Most az új cica az én szobámba lakik én nem megy ki onnan, én úgy gondoltam hogy leviszem az földszintre hogy találkozzon az anyukájával, csak hogy az idős cicusnak új alma született és talán ettől pontosan nem tudom miért rátámadt a fiára. Nagyon tanácstalan vagyok, vajon mit tehetnék. Kérem segítsenek.
2011. máj. 8. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
nem fog rátámadni szerintem, ha az ő gyerek fel kéne ismernie :)
2011. máj. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, ha van új alma akkor rátámad. Tökmindegy hogy az ő fia e, védi a kicsiket. Szerintem ameddik a kiscicák ott vannak, nem nagyon kéne össze ereszteni őket, mert durván összekaphatnak...:/
2011. máj. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A macskáknál az ilyen kapcsolat megszakad, tudom, mert levittem és az anya cica rátámadt. Amúgy ha egy kicsit pontosabban elolvasod akkor látod, hogy azt írtam le hogy ez a dolog már megtörtént.Ezt az után írtam miután megtörtént a találkozás. :/
2011. máj. 8. 19:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem szabad emberi tulajdonsággal felruházni állatokat. Nem fogja "felismerni" a kölykét, anyját, testvérét stb. Itt pusztán a dominancia működik: a régebben ott élő állat védi a területét, csupán erről van szó. Főleg (ha jól értettem) most éppen kölykei vannak, még inkább védekezik. Ha tudod, egyenlőre tartsd őket külön és lassanként szoktasd őket össze.
2011. máj. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!