Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol tartsam a macskát: kint,...

Ugluk kérdése:

Hol tartsam a macskát: kint, bent vagy is-is?

Figyelt kérdés

Olvasgattam az interneten pro-kontra véleményeket, tanácsokat. De nem tudom eldönteni. Mind a kettőre megvan a lehetőség. De a környéken forgalmas út van, kutyák, néha 1-1 eltévedt macska. Viszont a házban lehet túlságosan unatkozna, még ha van néhány játéka is.

Volt régebb egy macskám, amit elütött egy autó, nem szeretném ha még egyszer előfordulna. De jó neki ha úgymond be van zárva a házba? Ti mit ajánlotok?


2011. máj. 9. 17:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nekunk csak és kizárólag kint vannak a cicók, mivel allergiás vagyok rá én is, apu is, meg egy állatnak jobb kint. Hálistennek a forgalmas út az jó messzire esik a házunktól:) De te szerintem tarthatod is-is:)
2011. máj. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Nekünk a macskáink kinti-bentiek. Szerencsénk van mert a környék nem olyan forgalmas, és már nincs "veszélyes" kutya a közelben. De a te esetedben a legjobb ha bent tartod a cicát, ha kiskorától kezdve bent van akkor nem lesz semmi baja :)
2011. máj. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem kint,az ilyen állatoknak nincs helyük szerintem a házban mert minden tele lesz szörrel.

Persze bent is lehet tartani ha ez nem zavar téged vagy ép kedved van egész nap takaritani

2011. máj. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Van egy befogadott cicusom, aki nagyon betegen került hozzám, ami miatt kénytelen voltam kizárólag bent tartani. Az óta, ha kirakom az udvarra, nem hajlandó kint maradni, és amint nyílik az ajtó spurizik vissza. Pedig ő már felnőttként került hozzám, ismerte a kinti világot. Szerintem nyugodtan tarthatod bent, pláne, ha kint életveszélyben lenne. Egy kutyának sokkal kisebb a ház, mint egy cicának. Ők megmásszák a szekrényt is akár, felugranak a székekre, mindenhova, ami egy kutyának mondjuk tilos.
2011. máj. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Szerintem bent erdemes. Ott nem jar kocsi. Unatkozni meg nem igazan fog, ha meg megis, majd nezi a tv-t. :)

Akarhogy is, ha szeretned, hogy biztonsagban legyen, bent kell tartanod.

2011. máj. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Szerintem is-is.
2011. máj. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Elég ha ezen az oldalon olvasgatsz egy kicsit, ahogy kétségbeesve írogatnak a gazdik hogy vki megmérgezhette a macskát, megtámadta egy kutya, vmi kedves ember megverte, összeverekedett egy másik macskával, stb,stb. Szörnyűbbnél szörnyűbb sztorikat lehet olvasni. Nem hiába van hogy pl az állatmenhelyek nagyrésze nem ad örökbe kijárós macskának állatot. A kijárós macskák átlagéletkora kb 5 év, a bentieké 14. Ha kiskorától fogva bent van, nem fog neki hiányozni a külvilág, sőt... Nekem is van olyan macskám aki kiskorába járt ki (pórázon) de már egy jóideje egyáltalán nem akar, teljesen pánikba esik ha ki akarom vinni a lakásból. Idősebb benti macskák ugyanez. Nyitva is hagyhatom az ajtót, eszük ágában sincs kimenni.
2011. máj. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nos ez csak az én véleményem de benti macska párti vok.

Megmondom miért: Kinti macska: nem a te macskád, nem igazán érdekled, eteted, aztán néha megengedi h simogasd...ha egyáltalán.

Is-is: Kint csavarog, de bent alszik, nagyon megszereted, de sosem tudod, mikor esik baja. Plusz mászkál az utcán, felszed a mancsára mindenféle bacit meg ürüléket aztán az ágyadban alszik...Plusz az oltásai is sokkal drágábbak.

A macskám szőre nem hullik, csak most vedlési időszakban. És nem unatkozik, mert van labdája, meg nagy színes egere, meg puha fókája, és persze első számú prédája, alias én. Szóval sztem tartsd benn, de a benti macskát mindenképp ivartalanítani kell...persze a kintit méginkább illenék, de a benti pedig kényszer mert a fiú büdöset pisil, a lány meg nyervog ha ivarérett...

2011. máj. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Annyit még hozzátennék hogy ha van rá lehetőséged, két macskát vegyél magadhoz. Igaz dupla költség, de feleannyi gondd, és ugy aztán tuti nem unatkoznak.

A két cicám havi 8ba van csak amugy. Tehát nem egy vészes összeg. És prémiumtápot esznek.

2011. máj. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Két macska havi 8-ba??? REspect! Ezt meg h csinálod? :O Én is prémiummal etetek, de csak a kaja 8000, plusz az alom, plusz játékok(jó azt nem mindig veszek) de általában 12 körül költök és csak egy macsekom van. Igaz kap tasakos kaját is, ami drága plusz kb semmire nem jó, de úgy imádja, h nincs szívem nem adni neki :D
2011. máj. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!