Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a macska mar vemhes, lehet...

Ha a macska mar vemhes, lehet meg ivartalanitani, mielott megszuletnenek a kicsik?

Figyelt kérdés
Aprilis 2. heteben tudnam elvegeztetni a mutetet a cicamon, mivel addig nem tartozkodom otthon, es szeretnek mindenkepp mellette lenni, apolni. De mi van, ha addigra "megtortenik a baj" (kinti cica), es vemhes lesz?
2009. márc. 10. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet ivartalanítani. Valószínüleg nagyobb vérzéssel jár, a méhet is eltávolítják, kicsit nagyobb a seb is.
2009. márc. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meg lehet csinálni, de nekem nagyon durva... Azok ott a pocakjában kis életek!
2009. márc. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Durva, nem durva, még mindig jobb, mint még több kiscicát hozni a világra, mikor több millió kóbor állat van csak az országban.:(

Egyébként tényleg megműtik terhesen. Az én macskámban hét cica volt, majdnem későn értünk oda vele. Fájt a szívünk értük, de hová tettünk volna hét cicát...?:(

2009. márc. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Nem akarok erkolcsi vitakba menni, annyit mondhatok csak, hogy mindennel jobban szeretem a macskamat, es szeretnek mellette lenni, mikor megmutik (mert egyebkent a csaladom is el tudna intezni).


Egyaltalan nem biztos, hogy vemhes lesz addigra, de ezzel is szamolni kell, ezert tettem fel a kerdest. Koszi megegyszer.

2009. márc. 11. 10:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen lehet ivartalaníttatni akár vemhesen is. Az erkölcsi vitának azért nincs értelme, mert az utcán, gyepmesteri telepen és menhelyeken lévő több ezer árva és beteg cicák amúgy is a fene nagy erkölcsösségünk eredménye. Úgyhogy a sajátot ivartalaníttatni! Lehetőleg méheltávolítással, mert annak van értelme(a petefészel eltávolításnál ugyan vemhes nem lesz, de a megmaradt méh innét kezdve már csak arra jó, hogy beteg lehessen. Egyre több a daganatos megbetegedés az állatoknál is:(
2009. márc. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!