Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kertesházasok, ti hogyan...

Kertesházasok, ti hogyan oldjátok meg, hogy ne növekedjen folyamatosan a macskaállományotok?

Figyelt kérdés
Nem a szaporodással van a gondom, az ellen sikeresen felléptünk, hanem hogy újabb és újabb kóbor kosztosok jelennek meg nálunk, akik aztán idővel a mi cicusaink lesznek. Elzavarni képtelen vagyok bármelyiket is, a szívem szakad meg, amilyen állapotban néha hozzánk csapódnak. Aztán meg odaállnak a macskáink kajás tányérjához, és néznek rám nagy szemekkel. Már megint hét macskánál tartunk, pedig ősszel még csak három volt. Ilyenkor még hagyján, de amikor jön a tél, az idegen cicusok is állnak az ajtóban, és rohannak be a mieinkkel. A fotelomba két éve nem jutottam bele, állandóan foglalt.
2011. máj. 11. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Van kutya. Ha neked nincs gyomrod elfogadni a terészet kegyetlenségét, akkor bízd a természetre.
2011. máj. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem van egy cicum meg a kutyám is,nemtudom miért de a kutyám csajk ezt a macskát tudja elfogadni.A többi macskát pedig elzavarja és nemis mernek a kertünk közelébe jönni,valószinüleg az benne van a tacsik és a többi kutyák vérében is.
2011. máj. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Amikor volt kutyám, akkor is ugyanez volt. Nem volt egy véreb, az tény. De olyat nem is tartanék.
2011. máj. 11. 21:27
 4/11 anonim ***** válasza:
Szomorú dolog ez, és csak az fogja ezt a helyzetet igazán megoldani, ha egyszer kötelezővé teszik az ivartalanítást. Én is csak a kutyát tudom ajánlani. Nagyon szomorú ami ebben az országban megy, de gondolom a te anyagi kereted is véges és minden új macskával eggyel többfelé kell osztani a pénzt, ergo a már meglévőknek kevesebb jut. Erre is gondolj. De ami a legfontosabb hogy ezek a kóbor állatok mindenféle betegséget odavihetnek, amit aztán az állataid elkaphatnak. No nem mintha egy kijárós macska nem szedhetné össze bárhol, de akkor is...
2011. máj. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Pedig a kutya jó megoldás, főleg, hogy ennyire szereted az állatokat. Nem kell véreb, nekem vizsláim vannak, jámbor fajta, az idegen macskákat viszont nem engedik be a sajátunkat imádják.
2011. máj. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

hozzánk eleve nem nagyon szoktak jönni kóbor macskák, a cicánkat meg bent etetjük, kintre nincs rakva kaja. ivartalanítva is van, úgyh. már nem vonzza a kandúrokat.

egyébként így lett cicánk, h hozzánk szegődött, elkezdtük etetni, de ezen kívül nem volt még ilyen.

2011. máj. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekünk foxink volt, és mellette is lazán idecsapódott egy nősténymacska a három apróságával, nem bántotta őket.
2011. máj. 11. 22:02
 8/11 A kérdező kommentje:
Az nem lenne rossz ötlet, hogy odakint ne etessük a macskákat, de most már jönnek ezek az idegen macsekok, állnak az ajtóban, és megvárják, amíg valaki kimegy, és ad nekik enni.
2011. máj. 11. 22:04
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem adj nekik is enni. Max valami olcsóbb tápot, de nekem nem lenne szívem nem adni nekik. Cukorfalatkák...Ez olyan igazságtalan! Az enyémm épp jóllakottan hever párom foteljában, sok társa meg kint éhezik :(((
2011. máj. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Pár hete egy idős, beteg cicus csapódott hozzánk. Szobacica lehetett valahol, mert besurrant, és rögtön az alomra ment. Mindig arra gondolok, hogy talán valami öreg néninek volt az imádott cicája, és meghalt a gazdija. Képtelen lennék elzavarni.
2011. máj. 11. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!