Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet bármi baja a cicámnak...

Lehet bármi baja a cicámnak attól, hogy egyféle ételt (tápot) kap enni?

Figyelt kérdés

Most már megkérdezem tőletek is,mert én úgy tudtam,h nem,sőt szinte minden egyes állatorvost megkérdezek mindig,h baj-e és azt mondják,hogy nem.

Nem eszik mást csak Royal C.(obesity-diétás táp)a napi adagot,néha persze nyers húst, meg jutalomfalatot.

És pont,h azt hallom,h ezek a tasakok,konzervek,hiába hirdeti a TV ,mind átverés,csak víz és káros anyagok vannak benne.

Csak jót szeretnék neki,főleg a hízás miatt váltottunk a tápra,így sem fogy,de nem is hízik azóta.

Azt viszont nem szeretnék,h ettől legyen vmi baja, meg igazából sajnálom,mert imádja a tasakokat(igaz elvan a tápon, mostmár 3.éve eszi csak ezt)

Köszönöm


2011. máj. 12. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem nem lesz baja tőle, persze a változatosság az jobb lenne
2011. máj. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez így teljesen jó, ahogy most eteted. Az én macskáim is kapnak nedves tasakost (abból is többfélét), nyers csirkehúst, száraztápot és amire épp kedvük szottyan, pl kis gyümölcsjoghurt, sajt, tej, tejföl, ebédmaradék. Kicsattan mindkettő az egészségtől, doktorbácsi mindig megdicséri őket:)
2011. máj. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A RC elvileg tartalmaz mindent ami neki kell, úh jó, főleg ha néha kap húst. Arra azért figyelj oda h igyon eleget. Mert a konzerv pont azért jó, mert sok benne a folyadék, így legalább annyit tuti magához vesz a cica egy nap, de ha iszik rendesen akkor nem lehet baj
2011. máj. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elvileg minden táp teljes értékű, ezért nincs szükség váltogatásra. A macska a változatosságot sem igényli, csak az a lényeg, hogy eleget egye. Az eleget azt jelenti: se túl sokat, se túl keveset.
2011. máj. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A mi tenyésztőnk is RC száraz táppal etet, szerinte nem is kell más( konzerv, meg alultasis ). Úgyhogy mi is így teszünk, gyönyörű, egészséges cica és sok vizet megiszik mellé.
2011. máj. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm szépen :)

Most megnyugodtam,mert én is ugyanígy tudom,h változatosság nem kell nekik,és h ennél egészségesebb nincs,mert a tasakok meg konzervek,csak víz és káros dolgok...

Csak mamám meg mindig azzal nyaggat,h szegény macska, nem lehet mindig ugyanazt adni..

A vízzel nincs gond,sőt ,annyit iszik egy nap,h az hihetetlen,napi 5x kell legalább vizet cserélni,és a jégkockát meg egyenesen imádja.Mikor meghallja,h nyílik a mélyhűtő,bárhol is van már rohan :), aztán kiveszem neki addíg sír,amig bele nem teszem a vízbe.

Köszönöm mégegyszer :)

2011. máj. 13. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!