Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám nagy beteg, mit tegyek?

A cicám nagy beteg, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy verekedési seb a fején, ami mostanra megduzzadt, az egész tarkója duzzadt körbe a fején és kemény (gennyes), tegnap a seben át jött ki a genny. Úgy olvastam neten, egy tályog. A cica egész nap fekszik, alig eszik valamit.

Apám nem hajlandó állatorvoshoz vinni. :( Nekem van pénzem, hogy kezeltessem, de hogy vigyem orvoshoz? Ilyen sebet el tud látni a doki, ha kijön házhoz? Mert nem tudom, ide elég-e csak antibioticumos injekció, vagy ki is kéne tisztítani, hisz olyan nagy területen duzzadt. :( Kétségbe vagyok esve...


2011. máj. 13. 14:49
1 2
 1/12 Taticsa válasza:
Nagyon valószínű,hogy ki kell tisztítani, az antibiotikumos szuri már nem elég. Mindenképpen javasolnám, hogy vidd el valahogy állatorvoshoz, nehogy nagyobb baja (vérmérgezése) legyen
2011. máj. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hívd fel az állatorvost, mondd neki h ez a helyzet, és sztem kiviszi a megfelelő eszközöket.
2011. máj. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A tályog nem játék, az én cicámnak is volt. Fel kellett neki vágni, és kívül-belül kifertőtleníteni. Akár a sorvadás veszélye is fenn állhat. Igen, otthon is kitisztítja neki ha kihívod.

Bár mondjuk, ha nem hagyja magát a cica, akkor el kell kábítani arra az időre, míg kitisztítja neki.

2011. máj. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs hordozód, egy sporttáskában is el tudod vinni. Ha kihívod a dokit, nyilván azért pluszt kér. És valószínűleg többször el kell még vinni.
2011. máj. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! meleg vizes vattával törölgettem a sebét és megindult a genny. :S Hát durva volt szagra, kinézetre is, de ahogy tudtam, tisztogattam és igyekeztem mindet kinyomni. Még hátul duzzadt maradt a feje, de több genny és gennyes vér nem jött ki. Betadinet kentem a sebre.

úgy gondolom, ez max haladék neki. :(

2011. máj. 13. 16:07
 6/12 anonim ***** válasza:

egyenlőre jó, ügyes vagy, látszik, hogy mennyire szereted őt:)

Csak az a baj, hogy a tályogot belülről is ki kell fertőtleníteni, de arra nem jó a betadine. Valami kis tű szerűt bele nyomnak a sebbe, és "átmosatják" ezzel a fertőtlenítővel.

2011. máj. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb hívd ki az orvost, ha lehet már ma! Jön a hétvége és akkor nehezebb lesz olyat találni aki kijön. Szegény cicának ez borzasztóan fájhat.
2011. máj. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kicsit evett azóta. Megint lekezeltem betadine-nal. Elvileg a körzetben már ma 4 órától csak ügyelet van. :(

vettem fel pénzt, ha jön doki, tudok perkálni. Talán a húgom kiharcolja holnap, hogy orvost hívjanak hozzá, mivel fizetem, apámnak sem lehet kifogása. Én munkában leszek. :S

Már rég elvittem volna, ha lenne jogsim és kocsim (faluban lakom), de sajnos egyedül apámnak van, így rá vagyok utalva, ő viszont nem törődik a cicámmal, meg is mondta, tőle el is pusztulhat. :( Buszon nem tudom, hogy vihetném el, könnyen lehet, hogy nem engedné fel a sofőr.

Nagyon durva volt tisztogatni, de megtettem minden undor nélkül, annyira fontos nekem a cica, mint egy családtag.

2011. máj. 13. 18:29
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor remélem a húgod elég erős akaratú, és kiharcolja. Drukkolok, h kimenjenek hozzá holnap. Amúgy vihetet buszon szállító box-ban de nem minden állat viseli jól az ilyesmit.
2011. máj. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sajnos boxom nincs, és nem tudom, tudnék a környéken olyat kérni. itt nem nagyon vannak az embereknek szobacicáik, másoknak meg nem hiszem, hogy lenne olyanuk.
2011. máj. 13. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!