Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Három éves lány perzsa cicám,...

Három éves lány perzsa cicám, aki a lakásban él, mostanában lepisili az összes szőnyeget! Az almot is használja és az mindíg tisztán van neki tartva. Miért csinálja és hogy lehet erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
2009. márc. 12. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:
19%

Hat probald sokfele modszerrel meg.

Ahol lepisilte a szonyeget vidd oda az almot es valahogy beszeles közben tedd ra az alomra lehet megerti majd hogy a pisilest akarod osszefugesbe hozni az alommal es lehet ezek utan az almot keresi majf fel.

vagy amikor lepisilta szord le homokkal egy picit(felporszivozod majd persze) lehet ugyis ratudod öt vizualisan vezetni hogy valahogy azt szeretned tole ha a homokra pisilni .

Hat Remelem sikerul majd neked

Ja es rogvest pisiles utan gyorsan auradal erősitve az akaratod vidd az alomba gyorsan.

Talan meg ugyis elerheted megerteteset hogy alomba kellet volna tennie a dolgot.

2009. márc. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem pisil gyanúsan gyakran a cica? Esetleg nem véres a vizelete? Az én cicám akkor pisilt le mindent, amikor húgyúti betegsége volt. Ez járhat hólyaggyulladással és kőképződéssel, ami nagyon fájdalmas tud lenni. figyeld a cicát, és ha a fentiekről lenne szó, akkor gyorsan vidd orvoshoz! Ha nem, akkor viselkedési probléma lehet, valami nem tetszik neki, és így akar jelezni.
2009. márc. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%
Nekem igaz lány kutyusaim vannak, és egyáltalán nem ismerem a cicusok viselkedését... mert sosem volt cicám, de az én kutyusaim egész télen a pincénkben voltak és egész tél alatt nagyon ritkán pisiltek be. Az utóbbi hetekben pedig állandóan bepisiltek, úgyhogy most már az udvaron kell lenniük. Most a menzeszük is meg van és ráadásul párzós időszak van szóval az egésznek szerintem ez az oka. Biztosan minden hamarosan visszaáll a rendes kerékvágásba:-) Mint már az elején emlitettem nem ismerem a cicákat úgyhogy megnyugvásképp lehet az lenne a legjobb, ha elvinnéd dokihoz.
2009. márc. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Lehet lelki háttere is. Nekem kiskorától csinálja az egyik cicám időnként.Hosszú idő után rájöttünk, hogy féltékenységében teszi. Régen a másik cicára volt féltékeny, legutóbb pedig vendég cicánk volt és 1 év nempisilés után ezzel büntetett meg minket, mert nem törődtünk vele eleget. És persze akkor is csinálta, amikor hazavittük a pici kutyát a menhelyről, de persze ezt is megszokta, ahogy érezte, hogy szeretjük őt.
2009. márc. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A cicám valószínű féltékeny a másik cicára aki régebben van velünk pedig nem teszünk különbséget köztük. Nem tudunk mit tenni, ha olyan kedve van a szőnyegekre pisil sajnos.
2009. jún. 29. 21:24
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!A testvérem cicája egyedüli macsek méghozzá panel lakás 5-ik emeletén.Akkor kezdett pisilgetni amikor megszületett a kereresztfiam.Féltékenység egyértelmüen, alátámasztom az elözö véleményt.Ivartalanitva lett fél éve, mostmár semmi baj nincsen vele.

Az én kutyámnak is van egy teknöctarka cicája akit autós gázolás miatt kellett 2évesen ivartalanitani (medencecsont és combnyak törés)és most nyugodt, szelid, nem pisilös,házörzö cica lett.Az ivartalanitás 100%-ban hatásos. Megnyugszik töle, mivel nem lesz fölösleges hormontermelés amivel a szegény nem tud mit kezdeni és igy éli ki magát.A tévhittel ellentétben nem kell megvárni az elsö ellést, hacsak nem tenyészállatnak tartod!

Ui:azóta a kutyám is túlesett a mütéten, csak jó oldalát tapasztaljuk, ugyhogy azért ajánlottam neked is.

2009. aug. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem tüntet. Nálunk is pont ez volt a gond. Fel kellett szedni az előszobában a futószőnyeget. Akkor kezdte ezt csinálni, mikor lakásba költöztünk. Új volt neki a hely.
2010. jan. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!