Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mostmár örökre porcióznom...

Mostmár örökre porcióznom kell a kajáját?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mióta kiherélték a cicámat, porcióznom kell neki az ételt, mert egyben befalná az egész napi adagot.


Ivartalanítás előtt, fokozatosan csipegette el egész nap.


Az lenne a kérdésem, hogy akkor ezentúl már örökké 5 adagban kell adnom neki a kaját. Azt szoktam h amikor kér, adok neki egy kicsit, azt megeszi, pár óra múlva megint kér...stb. Viszont jó lenne ha egy idő után megint elé tehetném az egész napi adagot, mert pl ha nem vok itthon, van h 12 órát is koplalnia kell- nem mindennap megyek el ilyen sok időre de előfordul.


Köszi a válaszokat!


Plusz azért is fontos lenne, mert ha mi elutazunk, akkor etetni szokott feljárni a barátnőm, aki játszik vele, ad neki konzervet és feltölti a száraz tápos tányérját egy napi adagjával, így viszont nem tudom mi a teendő.


2011. máj. 15. 20:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Semmi baj azzal,ha egyszerre adod neki a napi adagot, bár jobb lenne kétszer etetni, reggel és este.

Teljesen felesleges 5-ször ennie.

És helytelen volt a gyakorlat,hogy előtte hagytad, nem jó ha ott áll a kaja.

2011. máj. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ok de én mindenhol azt olvastam h a szárazat csak elé kell rakni és ő eszik belőle annyiszor amennyiszer akar. Azért is adom neki 5x, mert korábban is kb 5 részletben ette a napi adagját. De az meg nem baj, ha elé rakom a meghatározott 45 grammot, és ő meg hamm az egészet betolja? Mert utána már csak este kap egy kis konzervet és annyi.
2011. máj. 15. 20:48
 3/17 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, ez a normális a macskánál. Rakd elé nyugodtan.
2011. máj. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Jó megpróbálom :) Mondjuk ezzel kapcsolatban kihagytam egy infot: h először amior elé raktam az egészet és egyben befalta, akkor utána egész nap követelt méééég kaját, azért kezdtem porciózni. De hátha nem eszi meg egyben újra...megpróbálom :D
2011. máj. 15. 20:57
 5/17 anonim ***** válasza:
Nálam a száraz mindig ott van. Konzervet meg kér. 17 éves , ivartalanított és semmi baja.
2011. máj. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A napi ötszöri etetést túlzásnak érzem, elég lenne a háromszori. Olyan időpontokban, amiket rendszeresen be tudsz tartani.

Egyébként, cak hogy megvigasztaljalak az ezzel járó maceráért: én havi 2 estémet áldozom arra, hogy kaját készítsek (és igen: porciózzak) az enyémnek. Hogy a legjobbat ehesse, mert: megérdemli.

2011. máj. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ja mondjuk arra is gondoltam, h most meg azért habzsolja be az étel egészét, mert fél h sokáig nem kap utána. Hmmmm
2011. máj. 15. 21:03
 8/17 A kérdező kommentje:
Ja! Én nem a macerát sajnálom, mert nem nagy cucc időnként borítani neki egy kis kaját, csak amikor el kell mennem hosszabb időre akkor sajnálom szegényt. Meg ha nyaralni megyek akkor nem tudom, h lesz.
2011. máj. 15. 21:04
 9/17 anonim ***** válasza:

A macska szeretei a rendszerességet, de ha nem kövér a macskád, ne féltsd az alkalmankénti koplalástól.

Olvastam valahol, hogy menhelyi vadmacskák (kicsiktől a nagymacskákig) önként beiktatnak heti egy böjti napot. Akkor talán nem árthat a házimacskának sem egy kis koplalás. Ha nem kövér macska, talán még jót is tesz neki.

2011. máj. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igazából kicsit sovi is szegénykém :) Pedig mindenből annyit kap, amennyit kell, már gondolkodtam rajta, h kicsit emeljem-e az adagját.
2011. máj. 15. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!