Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszéd macskája átjár...

A szomszéd macskája átjár hozzánk, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szomszéd cicája állandó jelleggel a teraszon lévő asztalunkon járkál. Jártam úgy, hogy kitettem januárban a sült malacot a tepsiben letakarva, reggelre bele evett. Nem lehet semmit kitenni. Hiába szólnék a gazdájának, nem hiszem, hogy bármit tudna tenni, hiszen a kinti macskákat nem lehet helyhez kötni. Tudtok esetleg valami megoldást, ami távol tartja az állatot, és baja sem esik? A kutyánk nem bántja :) M.
2011. máj. 16. 16:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Zavard el, kitartóan egyszer csak megunja...vagy egy másik kutyát is szerezz be...:)
2011. máj. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Lehet kapni macskariasztó spray-t az állatboltokban. Fújd körbe vele a teraszt.
2011. máj. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Ha legközelebb rajta kapod jó nagyot rácsapsz az asztalra lehetőleg minél közel az állathoz akkor tuti annyira meg fog ijedni hogy többet oda vissza nem megy.
2011. máj. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
talán még egy síp megoldás lenne.
2011. máj. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az ijesztgetős módszerek nem használnak!!! Felejtsd is el őket sztem. A macskariasztó spray szagát utálják a macskák, elkerülik azokat a helyeket ahova fújod őket. Amúgy a citrusos szagokat is utálják, azzal is próbálkozhatsz.
2011. máj. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én már kitartóan üldözök két éve egy bizonyos idegen macsekot, aki rendszeresen átjár hozzánk ellopkodni a mi macskánk kajáját, de nem kopott le. Az, hogy elzavarod, szerintem nem megoldás, amíg kaja van kint, addig jönni fog és nem retten vissza semmitől. És nem azért mert éheztetve van. Tudod, nekik is kell a főétkezések között egy kis nasi. :-)
2011. máj. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát, ha egy macska rákap a lopkodásra, akkor már nemigen lehet vele mit csinálni. pláne húst őrizetlenül hagyni! ijesztgetni sem érdemes, mert akkor is csak az embertől fog félni aki ijesztgeti, de ha látja hogy nincs a teraszon akkor ugyanúgy odapofátlankodik. A legjobb megoldásnak a kutya tűnik, valami közepes termetű, ami nem macskák közt nőtt fel. Az nagy valószínűséggel távol tartaná. Húst így se lehet őrizetlenül hagyni mert kicselezi a kutyát a macska ha nagyon akarja, de az első kutyaharapás után háromszor meggondolná hogy megéri-e.
2011. máj. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen, nekünk is mindig átjártak a macskák, a teraszra piszkitottak, lopták a kiscsibéket...stb. Amióta megvan a 3 kutyám, egy macska sincs még a telek környékén sem...
2011. máj. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most ütött vissza az, hogy a kutya arra lett nevelve, hogy a teraszasztal közelébe nem mehet, illetve csak akkor vehet el ételt, ha engedélyt kap rá. Mivel nem megy az asztalhoz, csak messziről ugatja a macsekot, az meg rá sem hederít. Kipróbálom a sprayt. A kutyát nem zavarja, ugye? Az a baj, hogy akkor is felmegy az asztalra, ha nem teszek ki semmit...
2011. máj. 16. 16:47
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha a kutya úgy sem megy az asztal köré akkor nem fogja zavarni...a macskát meg tuti elűzi.
2011. máj. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!