Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van kedvetek egy kis "vitához"?

Van kedvetek egy kis "vitához"?

Figyelt kérdés
Igazából arra gondoltam összehasonlíthatnánk a különböző alom fajtákat és leírhatnátok, h melyik jött be nektek legjobban, és h mennyit költötök egy hónapban alomra
2011. máj. 16. 23:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
hát nálunk már régóta a sima fűrészpor+coop-os alom keverve a felállás,és semmi bajunk nincs vele,ráadásul még olcsó is :D igaz,hogy 2 naponta cserélni kell az egészet,de fűrészpor van elég a fáskamrában :D
2011. máj. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%
Én a Scoopfree automata macskaalom-tisztító gépet használom. Ezt egyszer kell megvenni, 40 ezer forint. Havonta négyszer cserélek tálcát, ez minden hónapban 20 ezer forint. Viszont nem kell lapátolgatni, és szag sincs. 4 Perzsa macskám van, így sokkal kényelmesebb.
2011. máj. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Én már kb az összes félét kipróbáltam. Nekem az olcsó kavics vacak volt, és végül ugyanannyit adtam ki rá, mint egy drága alomra. Büdös volt, és nem is csomósodott rendesen. Mindezt kb 2000-2500 HUF-ért havonta


Aztán kipróbáltam egy préselt fa szerű anyagból készültet. Az rettentő jól csomósodott, nem volt büdös, csak kicsit és le lehetett húzni a wc-n. Viszont mind ezt mind a másikat iszonyúan széthordta a cica. 2500/hó


Nálam a befutó a szilika géles macskaalom. Kicsit olcsóbb mert 2000/hó, de most pl akcióban 1000-ért vettem darabját. 5l elég egy hónapra, teljesen szagtalan, és nem is hordja szét annyira a macska(nem tapad úgy rá a mancsára),amennyit meg igen, az se olyan gusztustalan, mert csak átlátszó gyöngyök. Nem csomósodó, így a pisit ki se kell venni, csak néha felkeverni az egészet. Hátrány: amit kihord arra nem érdemes rálépni mert rohadtul szúr, ergo papucs, plusz állítólag nem minden macsek megy bele, az enyém is kicsit idegenkedett tőle, de aztán csak bele pisilt. NÉhányan nem szeretik, h az alom megsárgul a pisitől. Engem nem zavar amíg nem büdös.

2011. máj. 17. 00:28
 4/17 anonim ***** válasza:
49%
Ha anyagilag megengedheted, én nagyon javaslom amit írtam. Egy macskánál csak egyszer kell cserélni tálcát egy hónapban, az olyan 5000 forint. De se lapátolás, se szag.
2011. máj. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Egyenlőre nem tehetem meg, de majd ha egyszer igen akkor mindenképp :)
2011. máj. 17. 00:41
 6/17 anonim ***** válasza:
Mi először drága almot vettünk,aztán a lidl-öset,amivel nem volt gond csak nekünk messziröl kellett hazacipelni.Kipróbáltuk a Tesco-sat is de az szinte csak por volt bele se mentek.Mostanában Spar-os almot veszünk teljesen meg vagyunk vele elégedve.Tök jól csomosodik,a cicák is megvannak vele. 20/L
2011. máj. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, válaszoljatok még! Jövő hónapban érkezik a cica!
2011. máj. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Volt már min. 100 hasonló kérdés, ráadásul ott nem vitaként indították. Miért lenne vita tárgya, hogy melyik a jó alom? Szubjektív vélemény...

Multifit Biofresh kavicsos, Fressnapfban lehet kapni, én ezt használom. Három hétig elég két macsra.

2011. máj. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A szilikagéles nekem is kedvencem, csak nem mindig tudom megvenni. 2 cicánál hetente kell cserélni, mert sokat pisilnek :(( Most az Aldiban vettünk, de az olyan érdekes, a vizelet leszalad a tálca aljára, úgy kell felvakarni onnan az almot. Sokáig Lidl-s volt, de az egy időben eléggé poros lett, akkor vettünk a Sparban Budget nevűt. Szóval, sokféle volt már.
2011. máj. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekünk egyszer pont ünnepkor fogyott el az almuk és nem tudtunk elmenni venni másikat mert miden be volt zárva,apukám lement hozni földet és nekünk az uis tökéletesen megfelet :D
2011. máj. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!